« Powrót do artykułu

Pasażer się zagapił, odpowiada taksówkarz

Nawet jeśli to klient otworzył na oścież drzwi i uderzył w jadący pojazd, odpowiedzialność można przypisać taksówkarzowi.

żródło: DGP

Nawet jeśli to klient otworzył na oścież drzwi i uderzył w jadący pojazd, odpowiedzialność można przypisać taksówkarzowi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • adam7(2019-08-21 10:47) Zgłoś naruszenie 40

    Zachowanie pasażerki taxi, to wykroczenie z art. 97 kw w zw. z art. 45 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym – „zabrania się otwierania drzwi pojazdu ... lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia”. Przepis nie mówi, że zakaz ten dotyczy tylko kierowcy. Zatem dotyczy on każdego wysiadającego z pojazdu. Dziwne więc, że uznano winę kierowcy taxi, skoro z przepisu wynika, że winna jest pasażerka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nenia(2019-08-21 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ubezpieczony jest taksówkarz, czy jego pojazd? Bo mój motocykl musi być ubezpieczony nawet w zimie, gdy stoi w garażu, bo ubezpieczyciele twierdzą, że tez może wyrządzić szkodę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!