« Powrót do artykułu

Bankier, który zadarł z Kremlem, walczy o azyl w Polsce

Ścigany przez rosyjską prokuraturę Jarosław Aleksiejew walczy w polskim sądzie z wnioskiem o ekstradycję. Na jego korzyść zeznają były doradca Borysa Jelcyna i znawca kleptokratycznych układów na Kremlu – Anders Åslund, i współpracownik Aleksieja Nawalnego – Władimir Aszurkow. Obaj byli w Polsce. DGP dysponuje kopią dokumentów, które przekazano do sądu. To szczegółowa analiza rosyjskiego kapitalizmu politycznego i uwikłania wysokich rangą urzędników w przejmowanie biznesów, które nie są powiązane z Kremlem.

Bank Centralny Rosji

żródło: ShutterStock

Bank Centralny Rosji

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • głos boży(2019-07-11 12:15) Zgłoś naruszenie 42

  Cóż, jestem za "mały" aby znać szczegóły sprawy, jednak na podstawie dostępnych informacji na temat wymiaru sprawiedliwości w Rosji, życzę temu człowiekowi szczęścia przed polskim wymiarem. Chociaż ten nas też mocno kuleje, od kiedy niejaki Ziobro przykucnął na jego czele. Czytałem przed chwilą spory artykuł na temat rodzina Ziobry kontra krakowscy kardiolodzy światowej sławy i powiem szczerze ... włos się jeży !!!

  Odpowiedz
 • OBSERWATOR(2019-07-11 17:01) Zgłoś naruszenie 31

  Jeżeli jest świadkiem Jehowy, to ma w Rosji przechlapane.Widziałam filmiki z monitoringu jak milicja podkładaj zakazaną literaturę w miejscach spotkań swiadków. Póżniej na podstawie tej "znalezionej" odbywają sie masowe aresztowania, przeszukania. Nagranie w żaden sposób nie jest w sądzie brane pod uwagę jako dowód niewinności.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dymitr(2019-07-11 16:52) Zgłoś naruszenie 30

  Są dwie możliwosci. Albo był świadkiem Jehowy i nie ma nic z polityką - został wrobiony, albo nie jest śJehowy, bo oni nie biorą udziału w polityce.

  Odpowiedz
 • Schublade(2019-07-11 20:06) Zgłoś naruszenie 13

  Cytowane "dokumenty" sporządzone przez "specjalistów" nadają się do druku in extenso w "Gazecie Polskiej". Specjalista broniący aferała tym, że np. Interpol działa z poduszczenia Rosji nadaje się do oddziały zamkniętego. Sam Nawalny, który w tzw. opozycję uciekł z ławy własnego procesu kryminalnego, jest dostatecznym przykładem na to, że będzie to cyrk europolityczny, bardzo w smaku "Tusk po gruzińsku". Może powinniśmy jeszcze dorzucić coś od siebie w rodzaju: Nie należy wydawać poszukiwanego władzom kraju, które same ociągają się z wydaniem Polsce wraku tupolewa. Albo jakiś akcent katyński...?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!