« Powrót do artykułu

Powrót piramid finansowych: Oszustom nie brakuje pomysłów

Aparat państwa musi aktywniej zwalczać działalność piramid finansowych. Ale nadzieja, że uda się przeciwdziałać wszystkim oszustwom, jest złudna – byli co do tego zgodni uczestnicy Europejskiego Kongresu Finansowego 2019, którzy uczestniczyli w panelu dyskusyjnym o powrocie piramid finansowych.

żródło: DGP

Patryk Słowik, DGP, Radosław Płonka, ekspert BCC, Artur Zwaliński, UOKiK

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • xyz(2019-06-13 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba pogodzić niezawisłość sędziowską, sumienie, zdrowy rozsądek oraz obowiązujące w tym zakresie przepisy karne. Tyle i tylko tyle. Nie szukać dziury w całym. W sprawach karnych do sądów trafiają postępowania przygotowawcze praktycznie w całości przeprowadzone przez policjantów pionu dochodzeniowego. W sądach sędziowie pracują na gotowcach . Dziwne, że sędziowie karniści kładą w sądach sprawy. Dotyczy to również wymienionego problemu.

    Odpowiedz
  • mee(2019-06-13 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nadzór nad pracą policji ma prokuratura.To ona wnosi akt oskarżenia i nie potrafi go dobrze napisać. Piramidą finansową jest Watykan i ma się dobrze.Otumanieni wierni wierzą w swój sukces. Wzorem dla nich jest Ojczulek z Torunia - 27 mln nie należnej dotacji. Wyłudzenie pieniędzy od wiernych na stocznie itp.Trzeba dzieci i ludzi uczyć myślenia i liczenia, a nie wiary w autorytety i ,,w jakoś to będzie".

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!