« Powrót do artykułu

Neoliberalizm nie nadaje się już na chłopca do bicia. Za problemy dzisiejszego świata odpowiada korporacjonizm

Neoliberalizm umarł. Za problemy dzisiejszego świata trzeba w dużej mierze winić tych, którzy do jego śmierci się przyczynili.

Margaret Thatcher przemawia 1 lipca 1991 roku w Londynie.

żródło: ShutterStock

Gdy w 1975 r. Margaret Thatcher została liderką brytyjskich konserwatystów, obiecała Friedrichowi Augustowi von Hayekowi – ekonomiście, który rozumiał gospodarkę jako „ład spontaniczny” – że wcieli w życie jego idee.

statystyki

Komentarze (7)

 • Ewa(2019-05-19 09:53) Zgłoś naruszenie 152

  Każdy system jest zły, jeżeli traci na nim ponad 50% społeczeństwa, 30% nie zyskuje i nie traci a 20% zyskuje (w tym 5% niewspółmiernie dużo). Nierówności społeczne a zwłaszcza system wyzysku - ugruntowany obowiązującym prawem zawsze prowadziły do nieszczęść: wyalienowania całych grup społecznych, rewolucji i zamachów. Aby temu zapobiec, najlepszym rozwiązaniem jest CHRZEŚCJAŃSKI SYSTEM SOLIDARYZMU SPOŁECZNEGO. ~~~~~~ jedni drugich brzemiona noście ~~~~~~.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • idea(2019-05-19 13:05) Zgłoś naruszenie 90

  Nasz Związek Zawodowy Solidarność powstały w 1980 r. był pierwszym zwiastunem nadziei nowych czasów. Nie przetrwał, ale idea, którą niósł w sobie jest nadal aktualna.

  Odpowiedz
 • alelleuja i do przodu(2019-05-19 12:24) Zgłoś naruszenie 510

  Gdzie jest stosowany chrześcijański system wartości? Ludzie czarnej korporacji nie płacą ZUS, nie płacą za mieszkania, jedzenie, za ubrania też, ulgi podatkowe tak duże, że właściwie podatków nie płacą. Wolny Polak musi zarobić na mieszkanie, jedzenie ciuchy i rozrywki i jeszcze dać na auta kleru. A zarabia na skromne wyżywienie i czynsz na mieszkanie. Polak nosi brzemiona łże elit, ludzi kościoła, uzbrojenia armii a nawet płaci na Semitów.

  Odpowiedz
 • aha(2019-05-19 15:05) Zgłoś naruszenie 41

  Za problemy odpowiada drugi człowiek, patrzący z pogardą na okradzionego i skrzywdzonego. Ten dobrze sytuowany, gardzi kobietami - to potencjalna prostytutka. Dziećmi, bo słabe i nie wiedzą co to zły dotyk i same na kolana wchodzą. Temu bogatemu się należy, bo dobrze pracuje np. ministrowie, księża, siostry zakonne, zgraja partyjnych. No i ci bogaci mają tańsze pożyczki, darmowe mieszkania, hotele i ciągle im mało. Ubogi to nierób, bezdomny sam sobie winien.

  Odpowiedz
 • MAREK(2019-05-19 14:22) Zgłoś naruszenie 13

  Za problemy odpowiada socjaoizm i zamiast motywowania ludzi do pracy dawanie im wszelkich zapomog i socjalu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!