« Powrót do artykułu

Reforma wymiaru sprawiedliwości: Sądy polubowne też odczują zmiany

Wielka reforma wymiaru sprawiedliwości ma być drugim etapem „usprawniania” sądownictwa. Pierwszy tylko pogorszył jego funkcjonowanie.

prawo3

żródło: ShutterStock

Można się spodziewać znaczącego wzrostu liczby zapisów na sąd polubowny – zarówno na stałe sądy arbitrażowe, jak i sądy polubowne ad hoc

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Cyrk zalewskich(2019-04-07 12:05) Zgłoś naruszenie 33

  Prokuratury regionalne wcześniej apelacyjne i sądy apelacyjne to nic więcej jak cieplutkie stołeczki za dobry hajs. Wystarczy zobaczyć ile spraw prowadzą.

  Odpowiedz
 • Realista(2019-04-07 12:20) Zgłoś naruszenie 21

  No cóż za rzecznika prasoweggo Jerzego Urbana czyli PRLu też byly: I i II reforma gospodarcza. Jak to się skończyło wiadomo.

  Odpowiedz
 • bbb55(2019-04-07 14:59) Zgłoś naruszenie 11

  4 bardzo proszę o pomoc Wystarczy udostępnienie b.link/andrzej65

  Odpowiedz
 • Yedar(2019-04-08 08:38) Zgłoś naruszenie 00

  Sędzia pokoju to właśnie wyłom w sprawiedliwości, był co prawda za II RP ale i też za zaborów, to pozostawienie instytucji plemiennych, gdzie miejscowy układ decyduje o zyciu, i majątku. Sądy apelacyjne nie są konieczne, wbrew pozorom zmniejszają dostęp do sądu, bo strona, która ma sprawę w i i stancji w sądzie okręgowym musi ponosić koszty i jeździć często daleko do siedziby województwa.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!