« Powrót do artykułu

Tarcza przeciwrakietowa pochłania morze pieniędzy

W 2018 r. wydaliśmy na tarczę przeciwrakietową ponad 5 mld zł. Tak duży wydatek na system Patriot już w roku podpisania umowy to efekt zwiększenia budżetu MON i tego, że… inne planowane zakupy nie są realizowane.

8 baterii systemu patriot mamy docelowo kupić

żródło: DGP

8 baterii systemu patriot mamy docelowo kupić

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • xyz(2019-01-02 08:18) Zgłoś naruszenie 58

  Od początku było wiadomo, że instalacja systemu Patriot w naszym kraju była i jest projektem stricte politycznym a nie militarnym. Nagromadzenie potencjału militarnego w tej części Europy nie sprzyja bezpieczeństwu tego regionu w tym Polski. Za dziesiątki miliardów złotych będziemy mieli produkt, który nie zwiększy naszego potencjału wojskowego. Amerykanie doceniają rządy w krajach, które decydują się na tego typu kosztowne projekty.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • waldi12(2019-01-02 11:25) Zgłoś naruszenie 46

  Ta ilość baterii nie jest w stanie obronić Warszawy a o całej Polsce trzeba zapomnieć.I jeszcze nas doją Amerykanie,pseudo sojusznicy z Bożej łaski.A rząd przepłaca za coś o czym nie ma pojęcia i większość naszych wojskowych.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Maciej(2019-01-03 05:16) Zgłoś naruszenie 40

  Warto tutaj pewne rzeczy sprostować. Otóż III RP na dziś dzień zamówiła i kupiła dwie baterie rakietowego systemu OPL średniego zasięgu PATRIOT PAC-3+. Te dwie baterie kosztują polskiego podatnika aż 18,7 mld zł., i winny zostać dostarczone Warszawie najwcześniej w połowie 2023 r., ale pod warunkiem, że nie będzie żadnego poślizgu po stronie amerykańskiego producenta. Ponadto jesteśmy w fazie negocjacji II etapu programu Wisła, czyli nabycia kolejnych sześciu baterii PATRIOT już z systemem zarządzania polem walki IBCS. Docelowo program Wisła może kosztować Nas nawet 50 mld zł. Tym samym budżet MON zostanie wydrenowany z kasy na dekady.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2019-01-02 12:22) Zgłoś naruszenie 32

  Taki rycerz przykładowo , jeśli nie miał miecza , to tarcza nie była mu potrzebna . Jaśniej ? - trzeba najpierw mieć miecz , a później martwić się o tarczę . Jeszcze jaśniej ? - ważniejsze , od zas..nej tarczy , są rakiety !!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kpiarz (2019-01-02 11:05) Zgłoś naruszenie 12

  Troszkę w tych instalacjach jest kontry dla UE....... szkoda tylko że za te gierki rządzących tak dużo musimy płacić...... 😁

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!