« Powrót do artykułu

Poczta nie zwiększy już zatrudnienia

Pracownicy Poczty Polskiej nie dostali premii i obawiają się, że nie będzie też podwyżek.

Zatrudnienie i zarobki w Poczcie Polskiej

żródło: DGP

Zatrudnienie i zarobki w Poczcie Polskiej

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Karnak(2018-12-30 14:58) Zgłoś naruszenie 32

    Na Poczcie jak widać nie szanuje się pracowników. Góra chwali się, że zatrudniono "tyle a tyle" osób. A ile w tym czasie odeszło z tej pracy to po co podawać, prawda? Poza tym opinie pracowników o pracy na Poczcie są druzgocące - wystarczy trochę poczytać w necie. Strajk? Może coś by to dało.

    Odpowiedz
  • Marcin(2019-01-08 18:58) Zgłoś naruszenie 11

    Praca w Urzędzie Pocztowym to bardzo odpowiedzialna praca. Poczta jest częścią administracji państwowej, przewija się tam mnóstwo ludzi, danych osobowych, pieniędzy i przesyłek (listowych i paczkowych). Poczta oferuje usługi finansowe (Bank Pocztowy), ubezpieczeniowe i handlowe. Jest to strategiczna spółka Skarbu Państwa, niezbywalna. Operator Narodowy wyznaczony przez ustawę. Instytucja użyteczności publicznej i zaufania publicznego z ponad 460 letnią tradycją. Urzędnik pocztowy ponosi nie małą odpowiedzialność w trakcie wypełniania swoich obowiązków. A zarabia w 2019 r. 2500 zł. brutto + 13 pensja i ewentualne stażowe. To chyba trochę za mało. Teraz w Biedronce i Lidlu na kasie zarabia się więcej. Po co w ogóle szkoła pocztowa (kierunek Technik Usł. Pocztowych i Fin.), skoro do pracy na kasie w ww. sklepach nie jest potrzebna szkoła zawodowa, a zarobki wyższe i odpowiedzialność mniejsza..?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!