« Powrót do artykułu

Afera Getback: Śledczy zabezpieczają gotówkę, luksusowe samochody i mieszkania

Gotówkę, luksusowe auta, sportowe motocykle, a nawet mieszkania zajęła prokuratura w śledztwie dotyczącym GetBacku - ustalił DGP.

GetBack2

żródło: ShutterStock

230 mln zł - taką wartość ma zabezpieczony przez prokuraturę majątek podejrzanych w sprawie GetBacku

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • OBWATEL(2018-12-20 08:42) Zgłoś naruszenie 71

  TEN SAM MECHANIZM CO PRZY PCZ SA - złodziejstwo i oszustwo, teraz trwa proces, a główny oskarżony oczywiście ma kilku adwokatów i twierdzi, że jest niewinny- robi z siebie ofiarę- CO ZA CYNIZM, CI LUDZIE MAJĄ SIĘ ZA BEZKARNYCH, CHCĄ STAĆ PONAD PRAWEM. Oczywiście bez pomocy tych bardzo wpływowych sami by TYCH OSZUSTW nie dokonali - mają swoich ludzi w zarządach, radach nadzorczych i innych instytucjach Dzięki rządom PIS POWOLI TO ELDORADO DLA OSZUSTÓW SIĘ KOŃCZY.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • dobrze(2018-12-20 11:05) Zgłoś naruszenie 50

  Na nagranym spotkaniu Jakub Ryba omawiał ze swoimi nowymi podwładnymi (pracownikami dawnego BPH TFI) m.in. zmiany, jakie chce wprowadzić w sposobie zarządzania funduszami. Wszystkie fragmenty rozmowy, cytowane w tym artykule, przepisaliśmy z nagrania dosłownie, z zachowaniem oryginalnej składni. Imiona i nazwiska pozostałych uczestników spotkania pozostaną w tym artykule niejawne. Pracownik nr 1: Jak wy alokujecie spółki? Jak tym zarządzacie? (pyta w kontekście zarządzania alokacją w Altusie – red.). Jakub Ryba: Tak, żeby success fee zmaksymalizować. Pracownik nr 1: Ok, czyli nie ma znaczenia wielkość, jeżeli da się coś z tego wytrzepać. Pracownik nr 2: Ale jeżeli jest tak, że maksymalizujesz success fee… Pracownik nr 1: …to ktoś za to płaci. Inne fundusze za to płacą. Jakub Ryba: Ale tobie się liczy od performance’u (stopa zwrotu funduszu – red.). Jak ty przyniosłeś… nie wiem… Jest 100 zł do podziału, nie? I twoje pomysły, to jest 70 zł, to ch...j cię obchodzi na jakich funduszach? Z twojego punktu widzenia... Jeżeli ty przynosisz fajny pomysł, to jedyne, co chcesz, to żeby to zostało kupione na fundusz, który generuje success fee, tak? Pracownik nr 2: No. Jakub Ryba: Proste? Pracownik nr 2: No wydaje się proste... Przedstawiony fragment rozmowy dotyczy tzw. alokacji zleceń. Jeden z zarządzających zapytał Jakuba Rybę, w jaki sposób w Altusie dobiera się spółki do portfeli funduszy i alokuje zyski z tych transakcji. Jakub Ryba odpowiedział, że głównym kluczem alokacji jest maksymalizacja success fee. Nie ma znaczenia, że tego typu działanie odbywa się kosztem innych funduszy (np. tych, w których success fee nie występuje bądź nie ma szans na jego pobranie), a zatem również kosztem klientów. Najważniejsze, aby zarządzający zgarnął premię za „fajny pomysł”.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • dobrze(2018-12-20 13:57) Zgłoś naruszenie 03

  nie jest ciekawsze. obydwa byłby równie ciekawe, ale to z KNF "przykryło" to pierwsze, zatem to pierwsze zasługuje na większą uwagę. poza tym rozmowa KNF to jeszcze nie złodziejstwo, a próba jego dokonania, a tu mamy konkretnie oszukiwanych ludzi. zwykłych ludzi a nie dawnego agenta służb PRL, która sam okradał miliony Polaków . Napisawszy to i przeczytawszy jednak dochodzę do wniosku, że nie zgadzam się z Twoja opinią. i mam przeciwne zdanie

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!