« Powrót do artykułu

ZUS zafundował spokój budżetowi. Ubezpieczyciel ma tak dobre wyniki, że zrezygnował z dotacji

Dobra sytuacja na rynku pracy poprawiła wpływy ze składek na tyle, że pokryło to koszty obniżki wieku emerytalnego.

Jak budżet państwa dokłada się do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

żródło: DGP

Jak budżet państwa dokłada się do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Voxveritas(2018-12-20 19:42) Zgłoś naruszenie 30

    "Zła demografia coraz bardziej zaciąży na finansach FUS" - wieścił artykuł GP z 12 grud. Dzisiaj Ubezpieczyciel ma tak dobre wyniki...że rezygnuje z dotacji. System finansowania emerytur z przyległościami (ZUS), to taka patologia, która urąga narodowi polskiemu ogłupiając go absurdalnymi algorytmami, obnaża brak przyzwoitości korytowych elit, i co najgorsze oduracza media, które co parę dni wysyłają sprzeczne informacje na temat stanu tego paranoicznego humbuga. Zamiast wypisywania sprzecznych bredni, należy napisać rzetelny artykuł na temat finansowania polskiego systemu emerytalnego, patologicznych przywilejów emerytalnych oraz rozpocząć uczciwą społeczną debatę na ten temat. To jest obowiązek rzetelnych mediów i interesu społecznego, szczególnie grupy wiekowej dziennikarzy GP. Jesli nie zmienicie tej patologi to własnie dzisiejsze 40-50 latki będą pierwszymi ofiarami tego absurdu!!!

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-12-20 11:55) Zgłoś naruszenie 23

    Po pierwsze ,te składki będą musiały być kiedyś wpłacającym zwrócone w formie emerytur. po drugie ,jeżeli ZUS płaci emerytury budżetowe to nie powinien rezygnować z pieniędzy z budżetu na te emerytury gdyz kiedyś braknie na te pierwsze.a Rząd to wyda na 500+ ,mlodzi wyjadą za granice i fige Nam zostanie -tylko butelki po wódzi.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!