« Powrót do artykułu

Jak skutecznie walczyć z zatorami płatniczymi

Projekt ustawy o przeciwdziałaniu zatorom płatniczym przygotowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Z kolei resort finansów zapowiada, że będzie śledzić transakcje i wyszukiwać firmy, które zaległościom dają początek. Co ministerstwo zrobi z informacją o podmiotach, które są ich źródłem? Czy nowe propozycje pomogą? Niekoniecznie. Przedsiębiorcy, którzy doskonale wiedzą, kto im nie płaci, mają narzędzia do działania, ale i tak boją się upomnieć o pieniądze – wynika z danych BIG InfoMonitor.

Pieniądze

żródło: ShutterStock

Firmy boją się wchodzić w spór z odbiorcą towarów czy usług, upominać się o pieniądze i ryzykować utratę przyszłych kontraktów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Jan Jakubiak(2018-10-28 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    Po pierwsze sprawne sądownictwo !!!! Jak ktoś nie chce egzekwować płatności bo zależy mu na dobrych relacjach - jego sprawa ("chcącemu nie dzieje się krzywda"). Ale jak ktoś nie chce tego tolerować powinien mieć pewność że w najdalej 3-4 tygodnie od złożenia pozwu wysyła komornika i zajmuje konto kontrahentowi (dziś nawet w magicznym e-sądzie to są 3-4 ale miesiące, o ile e-sąd przyjmie sprawę). Żadne tam skracanie maksymalnego terminu płatności z 60 do 30 dni, albo podwyższanie kosztów wezwania do zapłaty z 40euro do 1% nie da tyle co usprawnienie sądów i egzekucji.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!