« Powrót do artykułu

Czy kryptowaluty spowodują kolejny kryzys na świecie?

Część ekonomistów i analityków obawia się, że najbliższa recesja może być wywołana przez kryptowaluty. Wydaje się jednak, że ten rodzaj aktywów raczej nie spowoduje załamania globalnej koniunktury. Dlaczego? - wyjaśnia Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Kryptowaluta

żródło: ShutterStock

Wydaje się, że znacznie więcej zagrożeń dla światowej gospodarki może płynąć ze zbyt optymistycznej wyceny tradycyjnych aktywów, niż będących ostatnio pod presją, wirtualnych walut.

statystyki

Komentarze (2)

  • Stan(2018-11-23 12:23) Zgłoś naruszenie 10

    Kryptowaluty mogą osłabić tradycyjny system walutowy ale to nie z powodu wad kryptowalut ale z powodu wad tradycyjnego systemu walutowego. To tradycyjny system walutowy jest bańką. Od początku jego powstania czyli od początku XXw to on doprowadzał do kryzysów. Przegięcie w sprawie kredytów osłabia walutę ponieważ nie ma ona pokrycia w towarze (o złocie nie wspomnę). Cały czas przybywa tradycyjnej waluty, a jeżeli czegoś przybywa to traci on wartość aż w końcu bańka pęka. Idea kryptowaluty jest przeciwieństwem tradycyjnej ale tradycyjni ekonomiści widzący świat przez pryzmat tradycyjnego systemu walutowego nie są w stanie tego ogarnąć. Długo by tu pisać aby wyłożyć tą wiedzę ciasnym umysłom tradycyjnym finansistom. Banki boją się kryptowaluty ponieważ jednym z głównych atutów jest to że nie potrzebuje ona istnienia banków dlatego banki sieją taką dezinformacje.

    Odpowiedz
  • i to by było na tyle(2018-09-23 17:57) Zgłoś naruszenie 01

    Zależy kto się dał nabrać na krypto waluty. Zwykły człowiek to straci. Państwa lub duże banki to może być niebezpieczne.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!