« Powrót do artykułu

Bracia zawsze wygrywają. Dlaczego nikt z Lehman Brothers nie stanął przed sądem?

15 września minie 10 lat od upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers. Chociaż wydarzenie to nie było przyczyną globalnego kryzysu finansowego – ten zaczął się znacznie wcześniej problemami na rynku hipotecznym; rok wcześniej ratować trzeba było bank Bear Sterns – to przyczyniło się do jego pogłębienia.

Magazyn 14.09.2018

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Magazyn 14.09.2018

statystyki

Komentarze (2)

  • zs(2018-09-17 14:40) Zgłoś naruszenie 30

    Kradli krętactem na olbrzymią skalę nie ponieśli dotkliwej kary(za to pławili się w luksusie na koszt innych za miliony) z zabraniem wszelkich aktywów , zastanawiąjące, gdzie było państwo prawa USA ze swymi organami egzekucji prawa, czy to wszystko lipa do "wielorybów ", nie skutkuje, za dużo możnych byłoby umoczonych ,gdzie był Prezydent .Mocni są tylko do maluczkich (mogą tam przyjechać z policją skuć za parę tys. podatków i jaki to wzór tego Number One państwa dla świata,totalny wstyd, jeżeli jeszcze tam mają.Pożyczali nawet np. tej z Luizjany murzynce ok.440 tys. ,która nigdzie nie pracowała i nie spłacała później rat ,bo niby z czego ,splajtowała -info media !. Przecież tyle banków UE (Niemcy ) poniosło olbrzymie straty w mld, ich podatnicy jako depozytariusze w tych bankach(utracili olbrzymie kwoty lub pokryli podatnicy). Przy wizach czepiają się byle drobiazgów często ,dziwnych , wymyślonych przeciwności, jak to się ma do tej afery, tak reklamującego się państwo prawa i demokracji???.Gdzie te mldy są chyba nie księżycu ,czyżby ulokowane w pewnym państewku?.

    Odpowiedz
  • aha(2018-09-16 11:37) Zgłoś naruszenie 20

    Życie banksterów i związanych z nimi małpami ludzkimi to bajka. Zamiast 100 mln $ zarobili tylko 10 mln $. Wyszkoleni na ich polecenie, maklerzy, dyrektorzy/ki, menadżerz/ki okradli rzesze drobnych ciułaczy. Nie odpowiedzieli za tragedie tych ludzi - nie mają teraz na leczenie, nie mają co przekazać dzieciom. Dobrze być banksetrem i ich wazeliniarzami. Co nam aktualny Pinokio, szef TVP i pozostali w rządzie RP udowadniają. A jeszcze lepiej być w agencji rzymskiej - o czym wie kochana Beatka.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!