« Powrót do artykułu

Woś: Czy pieniądz fiskalny uratuje euro

We Włoszech pojawiają się najciekawsze pomysły na wyjście z ekonomicznego pata. Powodem tego fermentu jest odblokowanie sceny politycznej i dojście do władzy egzotycznej koalicji lewicowego Ruchu Pięciu Gwiazd z prawicową Ligą, ugrupowań populistycznych.
Rafał Woś

autor: Wojtek Gorskiżródło: DGP

Rafał Woś

statystyki

Komentarze (6)

 • programista(2018-07-30 11:41) Zgłoś naruszenie 30

  Czyżby łudzili się, że po wprowadzeniu tego pieniądza fiskalnego wpływy podatkowe w euro nie ulegną zmianie? Przecież jeżeli pieniądzem fiskalnym będzie można płacić podatki to każdy podatnik będzie wolał zachować międzynarodowe euro dla siebie a podatek zapłacić pieniądzem fiskalnym. Gorszy pieniądz wyprze lepszy.

  Odpowiedz
 • Ekonom(2018-07-31 09:05) Zgłoś naruszenie 01

  Kolejny pomysł jak oszukać i oskubać ludzi. Jeżeli daniny publiczne będą płacone niby pieniądzem to do budżetu nie wpłynie prawdziwy pieniądz, więc sytuacja się pogorszy, a nie polepszy. Chyba, że wzrost podatków ze sprzedanych towarów i usług przewyższy zmniejszenie wpływu w € do budżetu, co teoretycznie jest możliwe przy wysokich podatkach

  Odpowiedz
 • oO(2018-07-27 18:32) Zgłoś naruszenie 01

  Włoscy ekonomiści to mają głowę. Skoro są niewypłacalni to może drukować coś za co ktoś da teraz kasę, a za 2 lata niech się martwi.

  Odpowiedz
 • Jacek(2018-07-27 13:45) Zgłoś naruszenie 01

  Czy pieniądz fiskalny podlega inflacji? Oczywiście, że podlega!!. Czyli skończy się jak w PRL ze złotówką (PF) i dolarem (Euro). Za 2 lata Włosi będą taczkami wozić PF, żeby kupić produkty za parę Euro.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • fisher(2018-07-31 07:03) Zgłoś naruszenie 02

  czy pseudo redaktorzyna przestenie wklejac swoje komunityczne brednie.... i ajmie sie czyms o czym ma pojecie, bynajmniej nie sa to finanse i ekonomia

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!