« Powrót do artykułu

Wierzytelności: Rekompensata należy się od każdej niezapłaconej faktury

Miejski szpital od wielu miesięcy z dużymi opóźnieniami reguluje należności za materiały chemiczne i medyczne. W sumie mamy już ok. 25 nieuregulowanych faktur. Czy w takiej sytuacji możemy wystąpić do sądu nie tylko o zapłatę należności wraz z odsetkami, ale też o tzw. stały ryczałt na 40 euro ? Szpital twierdzi, że roszczenie jest niezasadne, bo nie ponieśliśmy żadnego uszczerbku. 

faktura

żródło: ShutterStock

Przedsiębiorca ma możliwość dochodzenia od szpitala dodatkowej rekompensaty z tytułu nieterminowo regulowanych faktur i to od każdej z osobna.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Henryk(2018-07-29 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    Wcale nie tak prosto znaleźć porządną firmę, która zajęłaby się windykacją. Tzn. zajęła to jezcze, ale żeby zajęła się owocnie. Mi się tylko raz tak dobrze trafiło i to byli specjaliści z mk finanse. Bez ich pomocy moja firma by już leżała :(

    Odpowiedz
  • iwona(2018-07-24 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby to było takie proste.. niestety sama doświadczyłam tego, że nie zobaczyłam swoich pieniędzy i musiałam poprosić kogoś o odzyskanie ich. wiedziałam, że sama sobie nie poradzę więc oddałam sprawę Kaczmarski Inkasso. I się udało, bez problemu dla żadnej ze stron :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!