« Powrót do artykułu

Nie byłoby GetBacków, gdyby nie audytorzy

Polski rynek kapitałowy nie jest wyjątkiem, jeśli chodzi o upadłości firm, fałszowanie sprawozdań czy wyprowadzanie pieniędzy ze spółek.

GetBack

żródło: ShutterStock

GetBack

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (9)

 • zs(2018-06-26 10:25) Zgłoś naruszenie 50

  Jeżeli firma robi przekręty to jej decydenci ,powinny dostać sromotne kary jak również Ci audytorzy z piekła rodem , bo nie ma ślepych i głupich . Oni byli w zmowie fałszerstwa. Nie powinny mieć prawa przez 25 lat prowadzenia (udziału w zarządzaniu) żadnej firmy ,ani być audytorami, ekspertami itp. Samo zabranie im licencji ,to śmiech na sali Obywatele- co to za kara ?. Gdzie odpowiedzialność nadzoru organów (osób) Państwa(US,CBA,CBS Policja, Prokuratura, sądy ) i za słabe prawo oraz brak skutecznej jego egzekucji do "grubych ryb" ??!!.

  Odpowiedz
 • Powiem znacznie wiecej--Inspektor(2018-06-26 09:24) Zgłoś naruszenie 42

  "Opłaty windykacyjne w bankach. GP -- Ważna decyzja UOKiK"-zwrot a Oni tylko zaniechali...-gdyby wczesniej urzędy Państwowe działały tak jak powinny nie tylko że takich rzeczy by nie było ale np. Banki (Komornicy --Vat) musiały by wszystkim z automatu zwracać kase ..ale Opłaty windykacyjne w bankach. Ważna decyzja UOKiK w POLsce był mozliwy przekret z np :II filarem i bezkarnymi Rzadami Tuska to i kazdy oszust ma mozliwośc działać.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • aha(2018-06-26 11:37) Zgłoś naruszenie 20

  Rok 1989 aparatczycy z PZPR zrozumieli - koniec nadzoru Moskwy. Trzeba liczyć na siebie. Dogadali się z prastarym okupantem tj. Watykanistami i Solidarnością, wspólnie, pod przewodem Goldman Sax i wierzącym L. Balcerowiczem, stworzyli system prawny i gospodarczy dla oszustów świętych i świeckich. Ubogi coraz biedniejszy a bogaty bogatszy. PiS z Rydzykiem kontynuuje tą drogę np. 500,300+, tanie, dobre osiedla dla Watykanistów, a dla narodu nieumiarkowany rozród nędzarzy - takimi łatwiej rządzić i ich wykorzystać. Bogaty rządzi w procesie a ubogi przegrywa. Audytorom nic nie będzie. Tak jak oszustowi Rydzykowi, ministrom, i drużynie piłkarskiej /ci dostali jeszcze kilka milionów/. Takę Polskę wywalczyła Solidarność i takę zbudowali razem od 1989 - PiS swoje zarobił i zrujnuje teraz kraj ale sobie zapewnią dobrobyt z pieniędzy podatników na dłużej.

  Odpowiedz
 • Opolanka(2018-06-26 08:41) Zgłoś naruszenie 00

  Cd. Gdyby zaś przyjąć, że gdyby nie audytorzy, którzy pomogli ukryć przekręty, to jak do tego się mają audytorzy w WorldComie, którzy ujawnili przekręt? No tak nie siak, nie pasuje mi tytuł:)

  Odpowiedz
 • Opolanka(2018-06-26 08:29) Zgłoś naruszenie 00

  Tytuł do treści artykułu nijak nie pasuje. Arthur Andersen jest chyba najgorszym przykładem firmy audytorskiej, która po wpadce z Enronem praktycznie przestała istnieć. Z artykułu wynika, że podobnie PwC, jest nierzetelną firmą. No to jak, dzięki nim odkryto przekręty??

  Odpowiedz
 • To Złodziej Ukradł ....nie Audytor(2018-06-26 09:30) Zgłoś naruszenie 00

  Jak Szef chce wyprowadzić Kasę .... to i 1000 Audytotów nie pomoże. Audyt był przed wyprowadzeniem gotówki bo chyba że zlecono Audyt ślepym audytorom.

  Odpowiedz
 • adamadam(2018-06-27 12:12) Zgłoś naruszenie 00

  Nie byłoby GetBacków, gdyby nie Banki, Lions, Idea itd. Nie byłoby tej katastrofy i grabieży na oszczędnościach Polaków na 100%. Banki to esencja tego kryzysu. Niewinnym, poczciwym ludziom Lions, Idea, nawciskali toksycznych obligacji na przynajmniej 700 milionów, zniszczyli oszczędności Polaków, ich własnych Klientów, na przynajmniej 700 mln zł, stosując metodyczne i instytucjonalne wprowadzanie w błąd wg art. 286 KK oraz także misselling. Porażająca większość "oświadczeń woli" zakupu obligacji została złożona pod wpływem tzw. podstępu i wprowadzenia w błąd. Tylko oni mieli dostęp do danych o oszczędnościach i tylko oni dzwonili do ludzi i nagabywali. To nie pojedyncze przypadki, to setki i tysiące ludzi ograbionych. Wstyd i hańba, że o tym, ten tzw. Bank, ma jeszcze czelność pisać w prasie, w kontekście faktycznego metodologicznego obrabiania własnych Klientów i wyprowadzania ich z lokat, i częstokroć z oszczędności życia, że [Lion’s Bank Idea Bank SA] „jedynie informował o możliwości zakupu obligacji i zainteresowanych odsyłał do dystrybutora”. Bez ich działań GetBack ani żaden Dom Maklerski nie miałby przenigdy żadnych szans upchnąć to wśród ludzi na taką skalę.

  Odpowiedz
 • Gosc(2018-06-27 10:41) Zgłoś naruszenie 00

  Findykacyjne jakie to są firmy to jest po prostu bicie na interesu przez cwaniakow spekulantow ukrywanie złodziejskich pieniędzy przez prywatnych, nie tylko , a w tym wszystkim biorą udział ludzie na stanowiskach od rządu,banki mafia i prawnicy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!