« Powrót do artykułu

Wzrost gospodarczy przekracza 5 proc.

Na optymistyczne oceny pozwalają analitykom wczorajsze dane z przemysłu i budownictwa. Produkcja przemysłowa okazała się o 5,4 proc. wyższa niż rok wcześniej wobec oczekiwań ledwie przekraczających 3 proc. Wynik był na pozór słabszy niż miesiąc wcześniej (wtedy był wzrost przekraczający 9 proc.), ale w kwietniu był jeden dodatkowy dzień roboczy w porównaniu z poprzednim rokiem, a w maju jednego ubyło. Po usunięciu czynników sezonowych roczny wzrost z produkcji przyśpieszył z 5,9 proc. w kwietniu do 7,1 proc. miesiąc później.

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Kpiarz (2018-06-20 09:11) Zgłoś naruszenie 01

    Dziwne. Coraz więcej firm plajtuje, ceny ruszyły w górę, Tauron już nie wie jakie jeszcze składniki doliczać do rachunków, posiadający jakieś zasoby finansowe usiłują je ochronić kupując mieszkania i nieruchomości a przy okazji dając się oskubywać bankom które transferują zyski za granicę, młodzież dalej wyjeżdza z kraju, obce firmy na terenie kraju zbijają kokosy i też transferują zyski płacąc " za licencję" firmom macierzystym. ZIKIT zamiast naprawiać ulice trwoni pieniądze na progi wstawiane w dziurawe jezdnie, konsumpcja wzrosła z powodu rozdawnictwa, itd itd. A tu proszę, wielki sukces. gospodarczy. Czyli CAŁA PARA W GWIZDEK.!!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!