« Powrót do artykułu

Ile zarabia polski youtuber?

YouTube to obecnie nie tylko serwis spełniający funkcję rozrywkową czy edukacyjną, ale też miejsce pracy coraz większej grupy osób. Przeciętny miesięczny dochód polskiego youtubera wynosi 9 181 złotych. Najbardziej intratne jest prowadzenie kanałów tzw. lifestylowych oraz rozrywkowych. Dobre zarobki osiągają również twórcy zajmujący się tematyką gier komputerowych.

 • YouTube
statystyki

Komentarze (2)

 • Kpiarz (2018-06-24 11:27) Zgłoś naruszenie 40

  Co komu do domu jak chałupa nie jego. Jak ktoś zazdrości YouTube - rom lekkiej pracy i dużych zarobków to wolna droga. Też to róbcie. Polska to wolny kraj.!!! Róbta co chceta, jak mawia Owsiak.

  Odpowiedz
 • YouTuber(2019-05-02 13:32) Zgłoś naruszenie 00

  W artykule jest mowa o "Średnich zarobkach YouTuberów". YouTuberzy poniżej 100 tysięcy subskrypcji zarabiają najczęściej niższe pieniądze tj. ok. 500-1500 złotych/ miesiąc) A takich mniejszych twórców jest w Polsce bardzo dużo, więc badanie 100 osób nie ma w tym przypadku sensu. 9 tysięcy średnio? A połowa 1-5k? to 20 procent większych kanałów w badaniu wpłynęło na tak wysoką "średnią". W rzeczywistości średnia wynosi ok. 3-5 tysięcy. No chyba, że policzymy kilkaset tysięcy (?) kanałów poniżej 1k subskrybentów, którzy nie zarabiają ani grosza,

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!