« Powrót do artykułu

Skończmy z mitem złych wielkich miast. Problemem nie jest wyludnianie się małych ośrodków

Problemem Polski nie jest wyludnianie małych i średnich miast, tylko powolny wzrost dużych. Braki mieszkaniowe sprawiają, że wiele młodych osób, zamiast do Warszawy, Krakowa i Trójmiasta, wyjeżdża do Londynu, Dublina czy Berlina.

Małe miasto

żródło: ShutterStock

Współcześnie największe aglomeracje generują coraz większą część wzrostu gospodarczego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Lex(2018-06-15 13:20) Zgłoś naruszenie 11

    Jak ktos chce mieszkac w Grudziadzu czy Rzeszowie to niech mieszka. Ale niech nie oczekuje, ze mu ktos prace zalatwi czy zasponsoruje to mieszkanie. To jego wlasna wola.

    Odpowiedz
  • Iwona(2018-06-15 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    "Problemem polskiego mieszkalnictwa jest nie tyle mała liczba mieszkań, ile to, że są zlokalizowane nie tam, gdzie miejsca pracy. W miastach o populacji powyżej 500 tys. mieszka 4,3 mln osób powyżej 15. roku życia. To tylko nieco więcej niż w miastach o populacji do 20 tys. mieszkańców – 3,7 mln. Tymczasem w tych pierwszych pracuje 58 proc. osób powyżej 15 lat, podczas gdy w tych drugich tylko 49 proc." Podane liczby przeczą tezie z artykułu. Wychodzi na to, że w małych i dużych miastach pracuje taki sam odsetek ludności pow. 15 lat a nawet w małych miastach nieco większy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!