« Powrót do artykułu

Robotyzacja nie pozbawi nas zajęcia

W ciągu najbliższych kilkunastu lat zniknąć ma 30 proc. zawodów. Ich zadania przejmą roboty. Naukowcy jednak uspokajają: nie grozi nam masowe bezrobocie, bo rozwój technologiczny spowoduje konieczność powołania do życia nowych specjalności.

robot

żródło: ShutterStock

Nie zabraknie też próby znalezienia rozwiązania palącego problemu, który niosą za sobą zmiany demograficzne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • prawnik(2018-06-11 08:32) Zgłoś naruszenie 10

    To nie do końca tak: Brytyjczycy obliczali, że w miejsce 100 zlikwidowanych miejsc pracy pojawia się 98 w nowych zawodach. Luka nie jest więc wielka, ale jest. Na tej podstawie sugerowali powtórzenie zjawiska, którego doświadczali w latach 1830-1860. W industrialnej fazie rewolucji przemysłowej. Polegało ono na stagnacji sytuacji majątkowej nazwijmy to "klasy robotniczej" (nie ubożeniu - nawet bardzo lekkim wzbogacaniu się, ale dużo wolniej niż w innych klasach). W UK potem nastąpiła faza bogacenia się klas biedniejszych - ale efekt rewolucji przemysłowej (tańsze towary, większa siła nabywcza) dotarł do "klas pracujących" z opóźnieniem jednego pokolenia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!