« Powrót do artykułu

Od ponad pół wieku budujemy kapitalizm kolesiów [WYWIAD]

Kapitalizm kolesiów, który budujemy od ponad wieku, to ani kapitalizm per se, ani socjalizm, ani trzecia droga. To osobny system gospodarczy, w którym władzę dzierży bardzo wąska i niezmienna elita ekonomiczno-polityczna.

pieniądze, biznes, biznesman

żródło: ShutterStock

"Obecnie rząd ma realizować cele nie wyznaczone i ograniczone konstytucją, a wolą wyborców. Przy czym ta wola jest definiowana mgliście i arbitralnie. To idealne warunki dla rozwoju kapitalizmu kolesiów."

statystyki

Komentarze (6)

 • kolesiowo rulezz(2018-05-27 23:27) Zgłoś naruszenie 82

  Od ćwierć wieku mówimy to o Polsce, ale nikt nie jest zainteresowany słuchaniem. Sztandarowy przykłąd korporacjie. Nie ważne 40 milionów Polaków mających reglamentowane usługi, niczym za komuny. Ważne, żeby jakaś grupa zawodowa miała się jak pączki w maśle, bo państwo będzie przepędzać im konkurencje, a oni będą regulować podaż.

  Odpowiedz
 • voxveritas(2018-05-28 05:34) Zgłoś naruszenie 62

  Nie tylko mamy kapitalizm sitw ale także kapitalizm kompradorski lub jurgieltny, czyli członkowie tych sitw, dla łapówek lub bezkarnego prawa do okradania narodu, gotowi są do działania w interesie każdego obcego państwa, które aktualnie ma do ugrania jakieś interesy kosztem Polski. Wszystko to rodem z postsowieckich, antypolskich rodów siepaczy stalinowskich, których to swąd czujemy do tej pory,i pozbyć się nie możemy ich "moralności", która niczem gangrena zagościła w naszym kraju, demoralizując już trzecie albo czwarte pokolenie "rodaków". w zasadzie to jest prawdziwa przyczyna emigracji młodych polaków i demoralizacji systemów społecznych, prawnego, i urzędniiczej oligarchii.paraliżującej ten kraj.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kpiarz (2018-05-28 07:53) Zgłoś naruszenie 40

  Nie bez powodu w rankingu korupcyjności jesteśmy tuż za Zambią.!!!

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-05-28 06:22) Zgłoś naruszenie 20

  W polskich warunkach po obelgę "kapitalizm kolesiów" sięgają ci, co nienawidzą kapitalizmu i wszelkiej wolności oraz czują się skrzywdzeni, że nie są kolesiami władzy. Gdy stają się władzą lub kolesiami, krytyka znika. A co zrobić, by kapitalizm był "normalny", wyjaśnił już Smith: odgonić państwo od gospodarki, zaś zagonić je do świeckiej edukacji ekonomicznej i technicznej na jak najwyższym poziomie.

  Odpowiedz
 • Liczyrzepa(2018-06-17 09:11) Zgłoś naruszenie 00

  Pecunia non olet!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!