« Powrót do artykułu

Konsumpcja napędza wzrost PKB. Jest dobrze, ale spowolnienie musi nadejść

Konsumpcja i inwestycje nakręcają wzrost PKB bardziej, niż oczekiwała tego większość ekspertów. Wstępne dane GUS mówią, że gospodarka w I kw. urosła o 5,1 proc.

pieniądze, finanse, złotówki

żródło: ShutterStock

To oznacza, że polskim firmom coraz trudniej będzie znajdować nabywców swoich towarów. Co przełoży się na wyniki w eksporcie i może hamować tempo wzrostu polskiej gospodarki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Janusz(2018-05-16 10:41) Zgłoś naruszenie 12

  wzrost PKB to cztery składowe: wzrost konsumpcji, inwestycji, zapasie i saldo handlu zagranicznego! rośnie konsumpcja i zapasy, inwestycje tylko w relacji do bardzo niskiego ub.r. Jest tragicznie, jedziemy w dół jak na zjeżdżalni w aquaparku i cieszymy tak...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • hehe(2018-05-16 16:28) Zgłoś naruszenie 10

  Musi to na rusi...

  Odpowiedz
 • Bert(2018-05-16 22:12) Zgłoś naruszenie 01

  Współczuję DGP, że wypadło jej takie tragiczne dla totalitarnej opozycji i do tego niestety oczywiste fakty powielać. Z tym "musi" to bym się jednak nie spieszył. PO/PSL zadbały, żeby PIS startował z tak niskiego poziomu rozwoju Polski, że nawet stosując te mechanizmy stymulacji rozwoju które już są stosowane, Polska może się rozwijać w tym tempie dużo dłużej niż będzie się ukazywać wasz postkomuszny organ propagandowy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!