« Powrót do artykułu

Kwieciński: Praworządność i inwestycje to dwa różne światy [WYWIAD]

- Prawdopodobieństwo wprowadzenia mechanizmu, gdzie wypłaty eurofunduszy powiąże się ze stanem praworządności, jest bliskie zeru - wyjaśnia minister inwestycji i rozwoju.

Jerzy Kwieciński

żródło: Newspix

- Z jednej strony mamy politykę inwestycyjną, wpływającą na to, jak Unia się rozwija i ogranicza różnice rozwojowe między bogatszymi i biedniejszymi krajami. Z drugiej strony mamy do czynienia z grą polityczną - tłumaczy polityk

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • myśliciel(2018-02-22 09:10) Zgłoś naruszenie 91

  Tacy praworządni a bronią się z powiązaniem dotacji z praworządnością. Wszędzie w Polsce trąbią że jest wszystko ok. Hipokryci.

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-02-22 08:44) Zgłoś naruszenie 41

  Z Brukselą jest jak Watykanem. Jej młyny mielą powoli. Szukają ugód i pretekstów do zakończenia spraw. Ale młyny wprawione w ruch, zazwyczaj w końcu coś zmielą.

  Odpowiedz
 • z biografii(2018-02-22 10:22) Zgłoś naruszenie 10

  Jerzy Stanisław Kwieciński – polski inżynier, przedsiębiorca i urzędnik. Uzyskał stopień doktora nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn na podstawie pracy zatytułowanej Procesy zdrowienia na granicach ziarn w polikrystalicznym aluminium. Od 2018 minister inwestycji i rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego.*** ps. Obawiam się, że jego zapewnienia odnośnie UE mogą być nadmiernie optymistyczne.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!