« Powrót do artykułu

Nie ma chętnych do ściągania opłat za foliówki. Kary można skarżyć w sądzie

Obowiązujące od początku roku przepisy o opłacie recyklingowej są pełne luk. O ile ustawodawca wyznaczył organ, który ma sprawdzać, czy przedsiębiorcy na bieżąco ją pobierają, to nie wiadomo, kto miałby weryfikować, czy we właściwej wysokości oraz czy w ogóle została wpłacona do budżetu. Na dodatek niektóre kary będzie można skarżyć w sądzie.

reklamówka

żródło: ShutterStock

Eksperci nie mają wątpliwości: przepisy trzeba jak najszybciej poprawić

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Henryk(2018-02-09 12:10) Zgłoś naruszenie 20

    Po pierwsze należy zakończyć sprzedaż kiepskiej jakości worków objętych podatkiem, skoro obydwa rodzaje z uwagi na podatek sa w podobnej cenie. Po drugie reklamówki powinny być z materiału biodegradowalnego. Po trzecie powinny być tak zaprojektowane by mogły służyć w inny sposób - np jako worek na śmieci, brudne ubrania w podróży itp. jeśli oczywiście nie mają służyć do kolejnych zakupów. Malutkie mało płatne lub bezpłatne faktycznie były bezużyteczne, ale większe już zawsze do czegoś się w domu przydają, nie idą od razu na śmieci.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!