« Powrót do artykułu

Wierzyciel nie straci już zabezpieczenia

 Zabezpieczenie roszczeń udzielone przez sąd nie będzie upadało, jeśli wierzyciel wniesie o dokonanie czynności egzekucyjnych. Taki jest główny zamysł projektu nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego, którego pierwsze czytanie odbędzie się dzisiaj w Sejmie.

Mężczyzna podpisuje dokumenty

żródło: ShutterStock

Zabezpieczenie wygasa po dwóch miesiącach od uprawomocnienia się orzeczenia uwzględniającego roszczenie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • O wierzycielach i prawnikach(2018-01-12 09:36) Zgłoś naruszenie 10

    ..W Polsce istnieje Spisek Lobby prawniczego zainteresowanego kasowaniem opłat za postępowania spadkowe głównie ze złymi długami.........najlepiej do ostatniego pokolenia zstępnych czyli wszystkich polaków. Spadków z tzw "dobrodziejstwem" wciskanym już krewnym IV stopnia i Ich dzieciom. Ludzie nie znający się na prawie lub zwyczajnie biedni ,nie reagujący w porę na terminy są maczani po uszy gdyż od chwili Ich objęcia oprocentowanie karne wierzycieli wzrasta totalnie. Ministerstwo Sprawiedliwości nie reaguje ,przecież tam są tez prawnicy a jako kasta zawodowa od każdego tak wrobionego klienta mają przychód. Mało --za Nimi idą całe mafie prawniczo -windykacyjne,skupujące nawet przedawnione długi tzw „adwokaci diabłów”.. Tylko wówczas gdy się zmieni KPC „na domniemanie odrzucenia spadku przez krewnych II lub III stopnia ” -można to zmienić . Sami sobie Prawnicy tego koryta od pysków nie odstawicie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Miś Coralgol 8 lat(2018-01-12 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Wpisy ,Wypisy ,Oświadczenia ,procesy , orzeczenia ,wyroki ,umaczani,działy spadków --taka kasa ! Czy z tego zrezygnują ! - w zyciu.Z czego by zyli.. Tylko wówczas gdy się zmieni KPC „na domniemanie odrzucenia spadku przez krewnych II lub III stopnia ” -można to zmienić . Sami sobie Prawnicy tego koryta od pysków nie odstawicie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!