« Powrót do artykułu

Czy bitcoin i inne kryptowaluty są bezpieczne? Tłumaczy rzecznik UKNF

Celem naszej akcji jest dotarcie do jak najszerszego grona potencjalnych inwestorów z informacją o zagrożeniach, jakie wiążą się z inwestowaniem w kryptowaluty - mówi w rozmowie z PAP dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Barszczewski.

Bitcoin

żródło: ShutterStock

Bitcoin

statystyki

Komentarze (4)

 • Mark2(2017-12-25 21:12) Zgłoś naruszenie 20

  Niewatpliwie używanie czy inwestowanie w kryptowaluty stwarza wiele problemów i zagrożeń. Ale nie zalecałbym czerpać informacji o nich z materiałów publikowanych przz "banksterkę" czy "finansjerę". Oni po prostu nie są w tej sprawie obiektywni, gdyż są stroną, która moze dużo stracić w wyniku postepu w matematyce i informatyce. I to mocno stracić.

  Odpowiedz
 • Pershinggg (2017-12-26 15:58) Zgłoś naruszenie 00

  Prowadzone akcje odniosą skutek odwrotny do zamierzonego - ludzie jeszcze bardziej zaczną inwestować w kryptowaluty. Bankowcy maja interes w tym żeby to rozsadzić, bo idea jest dla nich ewidentnym zagrożeniem. Kryptowaluty to przyszłość. Poczytajcie o IOTA oraz Internet of things.

  Odpowiedz
 • sekora(2018-07-13 11:28) Zgłoś naruszenie 00

  Ludzie… inwestycje mają to do siebie, że są związane z pewnym ryzykiem i to jest całkowicie normalnie. Nie chcecie ryzyka, to wrzućcie kasę na lokatę ;-) A co do inwestowania w krypto – mają pojęcie można wyciągnąć z tego bardzo duże zyski, no ale najpierw wiedza i odpowiednia platforma. XTB daje konto testowe, możecie rozpocząć od testowania systemu, analizy rynku i po prostu zobaczyć, jaki wynik wypracujecie po okresie testowym…

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!