« Powrót do artykułu

Masoneria jest już passé. To korporacje rządzą współczesnym światem

Tajny rząd władający całym globem odchodzi do lamusa. Spiskowe teorie dziejów karmią się dzisiaj historiami biznesowych gigantów.

masoneria

żródło: ShutterStock

Masoneria, Zakon Iluminatów czy Opus Dei są passé dla większości piewców spiskowej teorii dziejów

statystyki

Komentarze (15)

 • marekCF(2017-12-24 13:51) Zgłoś naruszenie 226

  Autor słaba wiedza , a kto zarządza korporacjami i bankami np: JP Morgan Chase do kogo należy ? Wszystkie rodziny bankierów Rothschildowie , Rockefellerów itp . to wszystko należy do masonerii i luminancji . A także wszystkie korporacje .Trump jest masonem 33 stopnia ,tak jak wszyscy prezydencji USA .To fikcja że ludzie glosują i mają wybór kogo wybiorą , nazywają GOJA ludzi . Ż.ydowski Izraela to są Chazarami ,badania genetyczne potwierdziły to . Chazar nie ma w sobie ŻADNEJ izraelickiej krwi. Jego przodkami nie są biblijni Izraelici”. itp itp

  Odpowiedz
 • tttt.(2017-12-24 13:48) Zgłoś naruszenie 180

  Jezeli swiatem rzadza takie grupy to poszczegolne rzady wszystkich krajow to pasozyty.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • liberAL(2017-12-24 12:42) Zgłoś naruszenie 152

  Ze zdumieniem po kryzysie 2008 r. odkryłem, że instrumenty finansowe typu loteryjnego wszelkiej maści derywaty , futures i inne czorty iwany, które służyły do okradania maluczkich o mniej poinformowanych nadal funkcjonują i mają się dobrze, czyli generują zyski dla dobrze poinformowanych lub bardziej wykształconych. Piramidy finansowe nadal powstają i nikt ich nie zwalcza. Centra finansowe i przed i po kryzysie funkcjonują z tym samymi aktorami. I jak tu nie wierzyć w spiskową teorię dziejów. Zdywersyfikowały się tylko grupy wpływów, które złośliwi nazwaliby mafiami. Ja widzę grupę amerykańską, chińską, niemiecką, brytyjską, rosyjską,japońską, hinduską, półwyspu arabskiego może francuską. Z wzajemnych przepychanek rodzą się relacje międzynarodowe zaburzone globalizacją, czyli uczesanym neokolonializmem. Marksistowskie stwierdzenie"byt określa świadomość" jakoś zniknęło z dyskursu społecznego, ale jest jak najbardziej aktualne. Przykład najwyraźniejszy samochód elektryczny. Jak stare lobby samochodowe stepuje, żeby utrzymać status quo i zwalcza Muska różnymi mniej lub bardziej wyrafinowanymi metodami. Elektrownie konwencjonalne versus energia odnawialna - analogicznie. Co prawda teza ta przeczy tezie podstawowej, ale nie ulega kwestii, że wielu facetom marzy się rola wielkiego brata rządzącego światem.

  Odpowiedz
 • Anividuanislychu(2017-12-24 23:58) Zgłoś naruszenie 143

  Największym sukcesem masonerii będzie fakt, kiedy ludzie uwierzą że jej nie ma.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • szaman(2017-12-25 02:19) Zgłoś naruszenie 80

  Ale ten artykuł to gniot. A kto zarządza korporacjami? Illuminaci i Masoneria dobrze się mają i są gotowi na "drastyczne" rozwiązania. Będzie bolało jak nigdy dotąd, ale to nie oni wyjdą z tego zwycięsko....

  Odpowiedz
 • Randap(2017-12-28 14:44) Zgłoś naruszenie 80

  Z wywodów autora ma się pojawić takie oto założenie: tak, jest klub Bildenberg i jest Komisja Trójstronna, ale to takie towarzystwo wzajemnej adoracji. Spotykają się, pogadają sobie o niczym i rozjeżdżają się do domu. Czy autor uważa czytelnika za dziecko w przedszkolu, które uwierzy we wszystko, co mu się powie? Litości.

  Odpowiedz
 • Jerry (2017-12-24 19:05) Zgłoś naruszenie 71

  :) autor mnie ubawił. Dzięki.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • P...(2017-12-27 05:56) Zgłoś naruszenie 50

  autor chce, jak to zwykle bywa przy tego typu tekstach, zawstydzić ludzki zdrowy rozum i oczywistość. Tekst sprawia wrażenie pisania pod dyktando. Pedagogika obciachu, puder śmiałości i lans swego stanowiska, jako "roztropnego" nie każdego zwiedzie. Autorze...obalając...udowadniasz:) Podziwiam jednak upór w tej gimnastyce...Może nie zostawili wyboru?

  Odpowiedz
 • Andrew(2017-12-24 22:55) Zgłoś naruszenie 51

  Autor tekstu zbyt duzo czasu poswieca ogladaniu filmow na You Tube. Jesli strategia rzadzenia Polska i jej finansami oparta jest o wiedze i doswiadczenie takich specjalistow jak autor tekstu to nic nie moze mnie zaskoczyc w tym kraju. Panowie nie jestescie od myslenia a jedynie od wykonywania polecen.

  Odpowiedz
 • xyz(2017-12-25 13:28) Zgłoś naruszenie 10

  jeerry ...niech ..cięę Bóg ...prowadzi...............amen

  Odpowiedz
 • Krzysztof(2019-01-23 14:23) Zgłoś naruszenie 10

  Teoria spiskową to bym nazwał wiarę w to, że tajne stowarzyszenia nie istnieją. Autor tego tekstu albo jest głupi albo slepy. Natłok dowodów jest przytłaczający, a Masoni już sie nawet z tym nie kryją.

  Odpowiedz
 • Rabi(2018-08-29 13:29) Zgłoś naruszenie 10

  Najlepiej wszystko sprowadzić do absurdu i teorii spiskowych. Skoro o niczym dyskutują na spotkaniach, to po co regularnie sie spotykają w niemiłosiernie strzezonych miejscach? Kogo się boją i z jakiego powodu mają zakaz rozmawiania o tym z osoabami trzecimi. Szkoda słów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!