« Powrót do artykułu

Jak nie stracić rękojmi przy zakupie lokalu od komornika

Chciałem nabyć w licytacji komorniczej lokal usługowy. Wpłaciłem kilkanaście tysięcy złotych rękojmi. Na wpłatę brakujących 180 tys. zł komornik wyznaczył mi termin 14 dni. Ja jednak nie mam tych pieniędzy, bo z zapłatą należności opóźniają się moi kontrahenci (spodziewam się ich za 1–2 miesiące). Czy mogę stracić rękojmię? Nie ma w tym przecież mojej winy, a nikt mnie nie poinformował, co powinienem zrobić.

pieniądze

żródło: ShutterStock

Jak wynika z informacji zawartych w liście, czytelnik złożył rękojmię, która w oparciu o art. 962 kodeksu postępowania cywilnego (dalej: k.p.c.) wynosi jedną dziesiątej części sumy oszacowania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • ocokaman(2017-12-02 08:59) Zgłoś naruszenie 20

    po drugim akapicie przestałem czytać, przepraszam ale zajechało mi faktem a podobno prawnicza to gazeta. Od kiedy komornik wyznacza termin 14 dni i go przedłuża? Sąd nadzorujący egzekucję z nieruchomości robi to po udzieleniu przybicia. Wprowadzacie ludzi w błąd już na starcie. Dalej nie warto czytac

    Odpowiedz
  • ocokaman(2017-12-02 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    zwracam honor ;) ominęła mnie ta zmiana

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!