« Powrót do artykułu

Pobłocki: Kapitalizm umiera, ale się nie poddaje

Na naszych oczach ścierają się dwie wizje: z jednej strony słyszymy o socjalnych eksperymentach, z drugiej mamy globalny renesans faszyzmu. Obawiam się, że centrum czuje się dzisiaj lepiej z faszystami niż z lewicą - mówi w wywiadzie dla DGP Kacper Pobłocki antropolog, aktywista miejski.

Kapitalizm bogactwo gospodarka

żródło: ShutterStock

Kapitalizm bogactwo gospodarka

statystyki

Komentarze (3)

 • Pospół(2017-11-24 08:53) Zgłoś naruszenie 41

  Kiedyś słyszałem wypowiedź Pani Premier Szydło, że neoliberalny paradygmat się nie sprawdził, a ja sobie zadaje pytanie kiedy ten neoliberalizm był w Polsce. Chyba za PRL-u - ustawa Wilczka.

  Odpowiedz
 • monty(2017-11-24 08:15) Zgłoś naruszenie 20

  A gdzie tu lewica? Najbliższa chyba w Paryżu.

  Odpowiedz
 • jjm(2017-11-24 08:29) Zgłoś naruszenie 26

  To jest niesamowite, że niby inteligentny człowiek może po doświadczeniach XX wieku nadal zachwycać się komunistami, w jednym rzędzie zestawiać Państwo Islamskie i ONR i nie wiedzieć, że Roman Giertych jest pupilkiem TVN bo nie lubi Kaczyńskiego, a nie z powodu swoich poglądów (jeżeli jakiekolwiek jeszcze ma). Katastrofa. Komunizm wiecznie żywy. Kapitalizm z twarzą saudyjsko-dubajską? Gdzie kapitalizm w tamtym świecie? Panu się myli bogactwo z kapitalizmem. Nie każdy kto ma mld USD jest od razu kapitalistą. Kapitalizm to inaczej wolny rynek. Arabia Saudyjska ze swoimi ograniczeniami wolności to kapitalizm? Szkoda czasu na artykuł.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!