« Powrót do artykułu

Tak. Rządzą nami bogaci. Ale ma to niewiele wspólnego z kapitalizmem

Zbudowaliśmy niezwykle skomplikowane państwa, a bogaci nauczyli się wykorzystywać to do własnych celów. Przejęli gospodarkę.

 • Jeśli więc chcemy żyć w systemie korumpującym nawet genialne jednostki, trzymajmy ręce z dala od leseferyzmu. Tylko wówczas nie narzekajmy na nierówne szanse, szklane sufity i niesprawiedliwość. Pogódźmy się z nimi.
 • Magazyn 17.11
statystyki

Komentarze (20)

 • obserwator(2017-11-17 09:11) Zgłoś naruszenie 523

  W Polsce jest podobnie.Zamiast oligarchy w każdej gminie,powiecie,miasteczku rządzi układ.Czym to się rożni?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Mateusz(2017-11-17 10:26) Zgłoś naruszenie 253

  Bardzo ciekawy artykuł.

  Odpowiedz
 • Kapitalizm...(2017-11-17 10:52) Zgłoś naruszenie 234

  Kapitalizm po polsku to rzadzenie przez bogatych z uwzglednieniem tylko i wylacznie swoich interesow. Widac to najlepiej m.in. na przykladzie systemu emerytalnego, zdrowotnego jak takze i polityki prorodzinnej.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • -KL-(2017-11-17 11:02) Zgłoś naruszenie 188

  Ta wiedza powinna być nauczana w szkołach. Prawdziwym problemem ludzkości nie są małżeństwa jednopłciowe ani globalne ocieplenie (bzdura wymyślona dla aby drożej sprzedawać prąd) - lecz właśnie Ci bogaci chciwi ludzie którym bogactwo i władza odbiera człowieczeństwo. Dla powiększenia swoich majątków oraz władzy zsyłają na nas wojny, kryzysy walutowe (nie tylko polaków okradziona na walutowych kredytach) a ostatnio uchodźców. A przeciętny - zagoniony jak chomik w kółku człowiek - myśli że te wydarzenia są jak zjawiska atmosferyczne - przychodzą kiedy chcą. A to nie przyroda - lecz tacy właśnie oligrachowie za tym stoją. I nie myśl drogi Kowalski że skoro Ty nie masz dostepu do ucha Angeli M żeby namówić ją na zaproszenie miliona nachodźców, to nie może tego zrobić jakiś niewyobrażalnie bogaty amerykański czy niemiecki oligarcha który już szykuje produkt czy usługę którą sprzeda potem 400 milionom europejczyków żeby podwyższyć ich bezpieczeństwo w tych niespokojnych czasach.

  Odpowiedz
 • cd(2017-11-17 12:06) Zgłoś naruszenie 151

  Od dawna wiadomo, że "raje podatkowe" są dla bogatych, którzy w ten sposób unikają opodatkowania swych fortun. Wszyscy wiedzą, że jest to zło współczesnego świata, wielka niesprawiedliwość wobec tych,którzy płacą uczciwie podatki (chcąc nie chcąc). I co. I nic. Nie można ich zlikwidować, bo ci którzy mogliby to zrobić, sami z nich korzystają, w dużej części...

  Odpowiedz
 • fan Bastiata(2017-11-17 11:09) Zgłoś naruszenie 1513

  znaczy Korwin ma rację ! i głosi to od lat ! Nie ma się co dziwić, że od lat tak zgodnie wycinają go z mediów i polityki.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Autor(2017-11-17 10:58) Zgłoś naruszenie 1515

  Nie sposób pogodzić się z zachłannymi, bogatymi psychopatami. Prekursorem współczesnych uczciwych złodziei był Rzym. Wykształcił sobie podobnych psychopatów /wymordowanie Indian w Am. Północnej i południowej, stosunek do Afrykanów i ich *****/. Siostry zakonne słynną z okrucieństwa wobec dzieci /Irlandia, Australia/. Ojciec Rydzyk, faszystowscy księża,a wokół nich psychopatyczni wierni z ONR na czele. I w końcu pisze się o tym - nie ruszając religijnych korporacji. Islam to niby co? Religie Japonii, dające prawo mordu nieposłusznych wiernych. Całe przemiany po 1989 to właśnie takie kierowanie kasy podatników. PiS - to takie małpy Rzymu i systemu zachodu. PO przegrało, zanadto się spaśli, a PiS skierowało marne grosze na rzecz dzieci, nie dla dobra Polski, ale do utrzymania korporacji watykańskiej i swoich krewnych, oparli się oczywiście na USA - bo sami są tylko nieudacznymi małpami. Bóg, honor, ojczyzna - a pod nimi T. Rydzyk i ogłupiali wierni.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • i to by było na tyle(2017-11-17 11:46) Zgłoś naruszenie 119

  Szanowny autorze art. od tym wiadomo od czasu pierwszego kryzysu w USA. Stąd ustawodawstwo w USA już w latach 30-ych ubiegłego wieku próbowało to ograniczy/ np ustawy anty trustwe, koncernowe, monopolowe/. Ludzie masowo popełniali samobójstwa, rolnicy w USA stali się nędzarzami. Polecam ,,Grona gniewu" Steinbecka, a w Niemczech doszedł do władzy A. Hitler. Tylko nasze elity nie wiedziały co się na świecie dzieje i wzięły sobie do spółki z Adolfem Zaolzie Czechów. Teraz też nie wiedzą i skaczą jak i agencja Rzymu zagra. To Unia przeciwstawia się delikatnie USA, a nasze buraki rozwalają Unię, ale kasy chcą z Unii. Całkiem jak agenci/tki Watykanu sprywatyzować co narodu i zachować f-sz kościelny, na ZUS grosze, z podatków ulgi i zwolnienia. Ogłupiony jest naród nasz,a zachód sobie poradzi z nami czy bez nas. A narodowi zostanie rebelia galicyjska.

  Odpowiedz
 • sd(2017-11-17 11:11) Zgłoś naruszenie 1111

  Jak widać, liberalizm ( w skrajnej postaci) też doprowadził do buntów społecznych. Bajki o lewkach z XIX w. sa żałosne.Gdyby było tak dobrze, to Marks zostałby w historii tylko efemeryczną postacią o orginalnych pomysłach. A stało się inaczej? W zasadzie femiznim też powstał na bazie sprzeciwu wobec "układu". Oligarchowie mogli też w świetle prawa wykorzystywać pracownikow, bez żadnych praw ( może autor przeczyta "Ziemię Obiecaną"). Nie twierdzę, że nie ma racji w tym co autor pisze, ale odpowiedź jednym słowem- leseferyzm jest dość prymitywna.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • uzupełnienie autora(2017-11-17 11:02) Zgłoś naruszenie 62

  Od kiedy wyraz mo.r.dy - jest zakazany? Pierwszy obóz koncentracyjny założyli Anglicy w Afryce. Nigdy za swe działania nie zostali ukarani. Niemcy też to robili w Afryce. A czy wbijanie na pal przeciwnika nie jest ohydne - klania się H. Sienkiewicz i jego opisy walk naszych elit na Ukrainie.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • piniusz(2017-11-18 08:02) Zgłoś naruszenie 47

  artykuł długi,lecz w końcu doczytałem-" ratowanie SKOK, które kosztowało Bankowy Fundusz Gwarancyjny już 5 mld zł, a do którego nie doszłoby, gdyby nie powiązania SKOK z partią rządzącą."-reszta to dodatek,jak wysokie obcasy

  Odpowiedz
 • Bert(2017-11-18 16:01) Zgłoś naruszenie 32

  DGP powinna zilustrować swój artykuł nie obrazkiem wuja Sama tylko obrazkiem wuja axela.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!