« Powrót do artykułu

Dłużnicy w sieci z szerokim poparciem

Polska może mieć jeden z najbardziej transparentnych, ogólnie dostępnych i efektywnych systemów obsługi upadłości i restrukturyzacji w Europie. Twierdzi tak Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” w swej opinii do projektu ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Ale jest warunek: zmiany legislacyjne muszą iść w parze z uwagą przy tworzeniu nowych formularzy i wzorców wykorzystywanych przez obywateli. Sędziowie wskazują też, że niezbędne będą nowe etaty sekretarskie w sądach.

dług

żródło: ShutterStock

Zastrzeżenia co do zakresu udostępnianych danych o dłużnikach mają m.in. generalny inspektor ochrony danych osobowych oraz Krajowa Rada Sądownictwa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Kpiarz (2017-10-25 08:52) Zgłoś naruszenie 30

    Może, na pewno może. Z tym że na pewno lobby biznesowe do tego nie dopuści. W Polsce najłatwiej zarabia się na niewypłacalności i naciąganiu mniejszych przedsiębiorstw i osób fizycznych. Patrz _ Grobelny, Skoki Stefczyka, Amber Gold itd. Ktoś ich wspomagał i zezwalał na lekkie omijanie prawa, i na pewno za niezłą kasę. A może by jej poszukać..???

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!