« Powrót do artykułu

Woś: Krynica znów nie dla pracowników

Znów Forum Ekonomiczne w Krynicy i znów ten sam problem. Brak różnorodności perspektyw. Tylko o przedsiębiorcy, dla przedsiębiorcy i z przedsiębiorcą. W zasadzie mógłbym w tym miejscu przekleić felieton sprzed równo roku.

Rafał Woś

autor: Wojtek Gorskiżródło: DGP

Rafał Woś

statystyki

Komentarze (2)

  • XXYYZZ(2017-09-08 09:31) Zgłoś naruszenie 80

    Wszelkie spotkania, podobne do krynickiego Forum, są pozorowaniem, teatrem ekonomicznym, który udaje troskę o logikę w gospodarce. Świadczy o tym pominięty w debacie ważny jej element jakim jest Pracownik [ o czym Autor pisze ] - czynnik ludzki, bez którego nie istnieje produkcja i najlepszy menedżer. Winne temu są wszystkie związki zawodowe, które zajęły się polityką, a ich liderzy zapomnieli o faktycznej roli związków pracowniczych, mając nikłą wiedzę ekonomiczną i społeczną. Z krynickiego Forum - jak i z jemu podobnych - nic nie wynika, nie zmienia się rzeczywistość, tylko tłuste koty są zadowolone, że uczestniczyły w tzw. biciu piany. Forum jedynie jest wizerunkowe dla ekonomicznych decydentów - taki gospodarczy PR. P.s. "W Krynicy pracownik pojawia się wyłącznie jako podmiot relacji gospodarczych, nie zaś jego przedmiot." Czyżby pracownik - przedmiot był miał wyższą rangę od pracownika - podmiotu? Takie moje małe zapytanie.

    Odpowiedz
  • naukowiec(2017-09-10 11:16) Zgłoś naruszenie 40

    Pan Redaktor chyba się pomylił w nazewnictwie , pisząc "W Krynicy pracownik pojawia się wyłącznie jako podmiot relacji gospodarczych, nie zaś jego przedmiot. Gdyby pojawił się rzeczywiście jako podmiot, byłoby przecież jak najbardziej właściwie. Z treści artykułu wynika, że pojawia się w Krynicy jedynie jako przedmiot i to jest złe! To jest nadal neoliberalne i szkodliwe myślenie. Kapitał, marginalizując znaczenie pracy, daleko nie zajedzie. " Bo to koń ciągnie wóz". Ważne są dwie strony stosunków przemysłowych, a nawet 3 strony: kapitał , praca i inteligentne państwo. Patrzcie na Skandynawię!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!