« Powrót do artykułu

Giełda: Maleje liczba inwestorów

Ponad 5,5 mld zł – to dochód z giełdy, jaki wpisali inwestorzy w swoich deklaracjach podatkowych za 2016 r. Wielkość dochodów z kapitałów pieniężnych, od których inwestorzy indywidualni musieli zapłacić PIT, policzyliśmy na podstawie danych przesłanych nam przez izby administracji skarbowej.

giełda

żródło: ShutterStock

Z zestawienia wynika, że zyski były o jedną trzecią większe niż rok wcześniej

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Cyklon(2017-08-07 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Część inwestorów zanotowała stratę bo ściągnięto z nich haracz od udzielonego kredytu na inwestycje giełdowe, przy pierwszym kredycie prawie każdy inwestor się może tego spodziewać -mafia pejsów czuwa żeby goy się nie wzbogacił na kredycie udzielonym przez ich pracowników lub informatorów, to zniechęca młodych inwestorów -będzie co raz gorzej, ponadto sam sposób jest tak wyrafinowany poboru opłaty (haraczu)że od wielu lat nikogo nie aresztowano. Dziesięć lat temu po raz pierwszy u nas wykryto ten proceder przy pomocy zagranicznego domu maklerskiego ale w kraju praktycznie to odpuszczono i wszystko się odnowiło.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!