« Powrót do artykułu

Mordasewicz: Prawdy i Mity o zakazie handlu w niedziele

 Sejm może zamknąć w niedziele centra handlowo-usługowe, ale bądźmy świadomi konsekwencji tej decyzji. Autorzy projektu ustawy o ograniczeniu handlu i usług w niedziele przekonują, że zmiana nie wywoła negatywnych skutków gospodarczych. Zakupy będą możliwe w pozostałe dni tygodnia. Jeżeli zgodzimy się z tym twierdzeniem, to możemy zamknąć sklepy w soboty i piątki. Zakupy zrobimy w pozostałe dni - wylicza - doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

 • - Niewłaściwa jest argumentacja związkowców z Solidarności, że nie ma powodu do obaw, ponieważ sklepy zanotują wyższe wpływy we wszystkie dni poza niedzielami, a przedsiębiorstwa handlowe już obecnie szukają pracowników - podkreśla doradca zarządu Konfederacji Lewiatan
statystyki

Komentarze (4)

 • Inspekor Inspektorów(2017-06-07 08:11) Zgłoś naruszenie 11

  A co nas obchoidzi zakaz Handlu ? Czyż nie jest tak że robotnicy od 40 lat musza zasuwać w swieta i soboty na wszystkich zmianach w systemach juz dawno zakazanych (kiedys 4 brgygadówkach ) teraz w 5 brygadówkach?bez dni dodatkowo oplacanych wolnych. Czyz nie jest tak że tzw darmowo obowiazkowe dyzury domowe tolerowane przez wszystkie opcje polityczne stały sie darmowym dochodem wszystkich rządow w tym PiS? Zakłamanie ,Zakłamanie ,Zakłamanie--pracownik wg KP ma mieć wolne co 3 niedziele i tyle w tym prawdy.

  Odpowiedz
 • kolegaKamila(2017-06-06 21:04) Zgłoś naruszenie 11

  Groszek obok mnie prowadzi Kamil, spoko gość, czemu macie mu ograniczać jego możliwości i szanse? Nie przyjde do niego o 8 rano ale po ciasto o 14 - całkiem chetnie

  Odpowiedz
 • Oleksander(2017-06-25 23:17) Zgłoś naruszenie 00

  Ja rozumiem, że "dzień święty święcić" ale takie mamy realia jest 21 wiek i pieniądze nie rosną na drzewach.

  Odpowiedz
 • Jonasz(2017-06-22 19:05) Zgłoś naruszenie 00

  a co z ludźmi ze wsi, którzy nie mają pod nosem żadnego supermarketu tylko wiejski sklepik, który będzie zamknięty w niedzielę?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!