« Powrót do artykułu

Trzy pytania o CETA. Europoseł Andrzej Grzyb: Umowy handlowe są ważne, ale muszą być dobre

- Umowy takie jak CETA są ważne, ale muszą to być dobre umowy, w pełni akceptowane przez obywateli, bez wątpliwości o zgodność z normami przyjętymi przez strony, z ich systemami prawnymi - mówi gazetaprawna.pl europoseł Andrzej Grzyb.

Stop CETA, umowy handlowe

żródło: ShutterStock

Stop CETA, umowy handlowe

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • Oo(2017-02-08 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Mam trzy pytania do złotoustego: Jak obecne potęgi gospodarcze były słabe to stosowały cła, jak się wzmocniły i miały czym zdobywać inne rynki to zostały orędownikami wolnego handlu. 1. Czy to my jesteśmy potęgą gospodarczą w europie ? 2. Co nam przyniesie wymiana naszej żywności na taką co jej robaki nie jedzą ? 3. Co możemy eksportować poza tanią siłą roboczą, jaki z tego zysk skoro ludzie zmądrzeli i sami się eksportują ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Oo(2017-02-14 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    1. Kraje rozwijają się w kierunku rolnictwo -> przemysł -> usługi (wikipedia), z Twojego komentarza wynika że jesteśmy na etapie rolnictwo więc nim zostaniemy potęgą gospodarczą czeka nas jeszcze daleka droga. 2. To co kupujemy zależy od dostępności, ceny i zasobności portfela, w krajach biednych bazujących na rolnictwie nie wszystkich stać na produkty rolne wysokiej jakości - są one eksportowane i wymieniane technologie/usługi i śmieciowe jedzenie. 3. Odnośnie ceł - można je realizować po Niemiecku (dotacja na zakup auta elektrycznego, ale Niemieckiego (Tesli nie dotują)) 4. Kto napisał żeby lekceważyć handel międzynarodowy (czy dzisiaj bez CETA nie handlujemy ?)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!