« Powrót do artykułu

Ostrzeżenie obrazkowe na papierosach: Odstraszają sprzedawców, ale nie palaczy

Zgodnie z dyrektywą tytoniową obowiązującą od września ubiegłego roku koncerny tytoniowe mogą produkować papierosy w dotychczasowych opakowaniach do końca lutego, a sprzedawać do 20 maja. Produkty większości marek z obowiązującymi w tym roku banderolami trafiają już jednak do nowych paczek – z dużymi ostrzeżeniami obrazkowymi.

Papierosy

żródło: ShutterStock

Na nowych opakowaniach 65 proc. powierzchni zarezerwowano na obrazki mające odstraszyć od palenia – pojawiły się zdjęcia osób podłączonych do respiratorów, chorych na raka czy poplamiona krwią chusteczka.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Głupota bez granic(2017-01-17 14:12) Zgłoś naruszenie 190

  Idiotyzm! Leniwi urzędnicy udają że pracują wymyślając kolejne bzdury. Kiedyś wymyślili prohibicję. Efekty każdy zna - powstała mafia. Teraz kolejna moda na sterowanie dorosłymi ludźmi. I informacyjnie - w Australii podobne działania spowodowały WZROST liczby osób palących i wzrost szarej strefy. Spadła tam jedynie oficjalna sprzedaż i wpływy do budżetu

  Odpowiedz
 • Maria.(2017-01-17 08:17) Zgłoś naruszenie 21

  Ostrzeżenie obrazkowe na papierosach??? Dlaczego dokuczliwe tylko palaczom. Co roku cena w górę. Dzisiaj za paczkę trzeba zapłacić 12 -16zł. To jest godzina lub dwie ciężkiej pracy aby netto tyle dostać na rękę. Szykanujecie nas okrutnie. Czy naprawde jesteśmy najgorsza kasta w narodzie. A co z alkoholem? Tu wszystko cacy? Można go kupić w każdym niemalże sklepie, stacji paliw. Piją za każdym rogiem, w każdym osiedlowym zaulku. Strach wyjść z domu. Wrzaski, wulgaryzmy, ściskanie po ścianach, demolki osiedlowe. Wypadki na drogach, zaczepki, pobicia, napady. Czujemy się zagrożeni. Policja już tego nie ogarnia tyle tego jest. Rano na ulicach, osiedlach walają się sterty butelek, puszek. Zgroza!!! PALACZE szkodzą tylko sobie. To BARDZO NIESPRAWIEDLIWE!!!

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2017-01-17 14:41) Zgłoś naruszenie 02

  Rzuć kawałek śledzia , lub dorsza , psu . Podobnie , jak papierosa , też nie ruszy . A widział ktoś , na sklepie rybnym , zdjęcia klientów z rakiem - w 3D ? Jeszcze jakieś przykłady ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!