« Powrót do artykułu

Paragrafy kontra procenty: E-sklepy z alkoholem łamią prawo

Urzędnicy zapowiadają, że będą cofać zezwolenia firmom handlującym trunkami przez internet. Zgodnie z orzecznictwem NSA taka sprzedaż jest nielegalna.

alkohol, akcyza, banderola

żródło: ShutterStock

Skład orzekający nie miał wątpliwości, że w przypadku zamawiania trunków przez internet sprzedaż następuje poza sklepem, który uzyskał zezwolenie. To zaś powoduje, że alkohol, niezgodnie z przepisami ustawy, jest dostępny w nieograniczonej liczbie miejsc.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • lol(2017-01-03 12:39) Zgłoś naruszenie 270

  D-E-B-I-L-Z-M. Czyli ktoś np. mieszkający we wsi Poniedziałki mniejsze jest SKAZANY na sikacze typu tyskie, żubr i harnaś bo tylko w to pani Grażynka zaopatruje swój sklepik. A, żeby napić się prawdziwego piwa trzeba by pojechać np. 30 kilometrów do miasta. Ot przykład ale tak będzie bo banda zdewociałych baranów sobie ubzdurała, że będą stać na straży trzeźwości narodu. Osobiście mam dostęp do dobrego alkoholu niemal bez ograniczeń więc mi akurat to wisi. I jak mi dziecko dorośnie to go nauczę, żeby nie pić kiepskiego alkoholu skoro można dobry. Pozdrawiam panie i panów tak pilnie stojących na straży naszej trzeźwości. Na zdrowie!

  Odpowiedz
 • mmm(2017-01-03 13:27) Zgłoś naruszenie 100

  Czy internetowe sehshopy również będą zakazane? Co za Państwo. Cofamy się. Właściciele sklepów stacjonarnych i czarny rynek zacierają już ręce. Mniej sklepów o cały internet - mniejsza konkurencja. Mniejsza konkurencja - ceny pójdą w górę. Dziękujemy ci NSA, że dbasz o dobro konsumentów. Tylko dlaczego widzisz jedno dobro, a nie widzisz innego. Może dlatego, że cały czas klepałeś i siedziałeś w papierach i paragrafach jak urzędnik, i tak już ci zostało. Odklejony od życiowych realiów, w tym realiów rynkowych.

  Odpowiedz
 • Jerzy(2017-01-03 16:47) Zgłoś naruszenie 80

  A co zrobi NSA z zamówieniami przez internet i dostawami z zagranicy?

  Odpowiedz
 • winelover(2017-01-03 16:38) Zgłoś naruszenie 71

  NSA niestety ma rację, a to dlatego, że interpretuje przepisy z lat 60, bo ustawa o wychowaniu, od wtedy istnieje, a jak wiemy w latach 60 nie tylko internetu nie było, ale telefonów jak na lekarstwo

  Odpowiedz
 • bullshit(2017-01-04 22:25) Zgłoś naruszenie 20

  No to już nie kupię dobrego piwa i będę tylko zdany, żeby od czasu do czasu wziąć coś co się lepszego trafi. Co za bezsens... Jak ktoś niepełnoletni będzie na siłę chciał kupić alkohol to i tak znajdzie na to sposób. Kiedyś nie było sklepów internetowych a też dało radę kupić alkohol mając poniżej 18. No to co nie dość, że i tak dobre piwo sporo kosztuje to jeszcze zmniejszy się konkurencja, super rozwiązanie.

  Odpowiedz
 • XxI wiek(2017-01-09 14:42) Zgłoś naruszenie 10

  polska taka piękna :) aż się nuci w głowie "Popatrz na wspaniałe autostrady(...)"

  Odpowiedz
 • www.zpiwem.pl(2017-01-09 13:34) Zgłoś naruszenie 10

  Niestety, prawo (nie tylko w tej kwestii) jest archaiczne i nie przystaje do realiów XXI wieku. Tylko sprzedawcy piw rzemieślniczych i drogich łyskaczy raczej nie mają takiej siły przebicia, by swoim losem zainteresować rządzących...

  Odpowiedz
 • gehe(2017-02-20 18:42) Zgłoś naruszenie 00

  Idę w odwiedziny do Remka na Ligę Mistrzów. Dzwonię z pytaniem, czy mu kupić jakieś piwko po drodzę, żeby sam się nie fatygował. W takim razie w momencie jak wchodzę w gościach i daję mu zawartość, a on oddaje mi założoną gotówkę to to jest sprzedaż. No bo tak jest określony moment dostarczenia przesyłki przez kuriera. Zatem nie dość że prowadzę sprzedaż w miejscu bez koncesji, to jeszcze brak nowego paragonu/faktury, itd.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!