Wiadomości

18 października 2019 r.

fot. Materiały prasowe

Stop dyskryminacji elektryków [Audi e-tron]18 października 2019 r.

My tu gadu-gadu o wyborach, Senacie, Banasiu i nowym-starym rządzie, a tymczasem do wydarzeń, które naprawdę mogą mieć poważny wpływ na nasze codzienne życie, dochodzi w Hiszpanii. A konkretnie w Barcelonie, gdzie kobiety wywalczyły sobie prawo do pływania topless na publicznych basenach. W dyskusji z urzędem miejskim użyły zmyślnego i prekursorskiego argumentu – skoro faceci mogą, to one też chcą! Pozwólcie, że skomentuję to po swojemu: jeszcze nikt nigdy nie zrobił dla mężczyzn tak dużo jak hiszpańskie feministki. W imieniu całej brzydszej połowy świata – dziękuję drogie Panie!

18 października 2019 r.

Według NFOŚiGW kolejny nabór planowany jest od początku 2020 r.

14,3 mln zł zaakceptowane w ramach programu "Mój Prąd"18 października 2019 r.

14,3 mln zł na zaakceptowane wnioski z programu "Mój Prąd" pozwoli uzyskać całkowitą moc wspartych mikroinstalacji fotowoltaicznych na poziomie 16,35 MW - podało Ministerstwo Energii. Dzięki programowi ma powstać 200 tys. domowych instalacji PV o łącznej mocy 1,2 GW.

18 października 2019 r.

Rafał Woś

Woś: Najpierw żarcie, potem moralność [OPINIA]18 października 2019 r.

Według słownika PWN „proceder” oznacza „działanie, często stanowiące czyjeś źródło utrzymania, które jest uznawane za niezgodne z prawem lub zasadami moralnymi”. W debacie publicznej z oceną procederu jest fundamentalny problem. Problem polega oczywiście na tym, jak się do tego zjawiska ustosunkować. Czy na przykład złodziej samochodów albo dziesioniarz (sprawca rozboju) to postacie, które społeczeństwo powinno karać z całą surowością? Również po to, żeby odstraszać od takich zachowań potencjalnych następców.

17 października 2019 r.

Spalinowa Pesa na tle mazowieckiego krajobrazu

Warszawska SKM rezygnuje z Elfów z Pesy17 października 2019 r.

 Stołeczna Szybka Kolej Miejska (SKM) odstąpiła od umowy z bydgoską Pesą na dostawę 13 pociągów – poinformował PAP w czwartek zarząd SKM. Pesa w przesłanym PAP oświadczeniu oznajmiła, że decyzja SKM jest dla zakładu zaskoczeniem.

17 października 2019 r.

Czas uczynić opłacalnym przetwarzanie surowców wtórnych, na które dziś nie ma popytu. Do tego zasilić budżety gmin, które mierzą się ze wzrostem kosztów gospodarki komunalnej. Takie cele stawia sobie resort środowiska, który przygotowuje koncepcję wdrożenia w Polsce tzw. rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP).

Rozszerzona odpowiedzialność producenta, czyli jak uzdrowić recykling [DEBATA DGP]17 października 2019 r.

Czas uczynić opłacalnym przetwarzanie surowców wtórnych, na które dziś nie ma popytu. Do tego zasilić budżety gmin, które mierzą się ze wzrostem kosztów gospodarki komunalnej. Takie cele stawia sobie resort środowiska, który przygotowuje koncepcję wdrożenia w Polsce tzw. rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). W redakcji DGP rozmawialiśmy o tym, jak przekuć te śmiałe plany w rzeczywistość.

Polecane

Polecane