Wiadomości

26 marca 2019 r.

Polska żywność smakuje obcokrajowcom26 marca 2019 r.

Dla obcokrajowców kupowana w Polsce żywność jest lepsza niż w ich ojczystych krajach. Takiego zdania była niemal połowa przyjezdnych przebywających w naszym kraju nie krócej niż 3 miesiące i nie dłużej niż 3 lata, którzy wzięli udział w badaniu „Zwyczaje zakupowe i żywieniowe konsumentów” instytutu badawczego Mands.

26 marca 2019 r.

36 spraw wytoczył przedstawicielom mediów chorwacki nadawca publiczny (Hrvatska radiotelevizija HRT).

Chorwacja: 1,2 tys. postępowań sądowych przeciwko dziennikarzom26 marca 2019 r.

Przeciwko dziennikarzom toczy się 1,2 tys. postępowań sądowych. Taką liczbę założonych spraw (1163) podaje Chorwackie Stowarzyszenie Dziennikarzy (HND). Przy czym wiele z nich zostało wytoczonych przez polityków, osoby publiczne i korporacje. Za szczególnie niebezpieczne HND uważa oskarżenia wykorzystujące kodeks karny – penalizujący zniesławienie. Zdaniem stowarzyszenia postępowania sądowe są próbą cenzurowania mediów i wywierania nacisku na dziennikarzy.

25 marca 2019 r.

Rafinerie z Grupy Orlen przerabiały już także ropę naftową pochodzącą m.in. z Iraku, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Wenezueli, czy Norwegii.

PKN Orlen ponownie sprowadzi ropę z Angoli25 marca 2019 r.

"Zgodnie z zapowiedziami, umacniamy pozycję w regionie Afryki i ponownie kupujemy surowiec od drugiego pod względem ilości wydobycia kraju na tym kontynencie. Podejmowane działania zmierzające do dywersyfikacji są odpowiedzią na zwiększony popyt na gotowe produkty naftowe na rynku polskim, w tym na diesla.

Polecane

Polecane