Wiadomości

17 września 2019 r.

Raport krytykuje państwa za ich stosunek do biopaliw. Niewykluczone więc, że w przyszłości krajowe klasyfikacje zostaną ujednolicone na poziomie unijnym.

Akcyza na prąd sfinansuje walkę o klimat?17 września 2019 r.

Unijne reguły akcyzowe są przestarzałe, bo wspierają tradycyjny przemysł, a nie energię alternatywną. Nadszedł czas na zmiany – wynika z najnowszego raportu opublikowanego na stronach Komisji Europejskiej oceniającego funkcjonowanie tzw. dyrektywy energetycznej (2003/96/WE z 27 października 2003 r.). Treść raportu nie jest formalnie wiążąca dla KE, ale w praktyce Bruksela często wykorzystuje takie dokumenty w pracach legislacyjnych. Te zaś w odniesieniu do dyrektywy energetycznej zostaną prawdopodobnie podjęte w najbliższym czasie, bo KE chce, aby zreformowany system podatkowy wspierał jej politykę ekologiczną.

16 września 2019 r.

62,4 tys. zarejestrowanych taksówkarzy jest w Polsce

Lex Uber: Są wymogi dla aplikacji mobilnej taxi16 września 2019 r.

Zalegalizowanie opłacania za pomocą aplikacji mobilnej kursów za przejazd taksówką przewiduje Lex Uber, czyli nowelizacja ustawy o transporcie drogowym (Dz.U. z 2019 r. poz. 1180). Jej przepisy wejdą w życie z początkiem przyszłego roku. Ministerstwo Cyfryzacji opracowało właśnie projekt rozporządzenia określającego minimalne wymagania, jakie musi spełniać oprogramowanie.

16 września 2019 r.

PPK z szansami na duży sukces16 września 2019 r.

Pracownicze programy kapitałowe pomogą nam efektywnie oszczędzać na przyszłą emeryturę i przyczynią się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego – to wnioski z debaty „Nowe narzędzia budowania długoterminowych oszczędności Polaków – droga do sukcesu?” w ramach Konferencji Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych

14 września 2019 r.

Karolina Lewestam

Lewestam: Kataryniarze na pogrzebie, czyli epitafium dla Jobsa14 września 2019 r.

We wtorek, w przeddzień rocznicy ataku na wieże World Trade Center w Nowym Jorku, dokładnie po przeciwnej stronie Ameryki weszła na scenę zrobiona przez średnio zdolnego demiurga kopia Steve’a Jobsa: Tim Cook, obecny szef Apple. Rozpoczęła się doroczna widowiskowa prezentacja nowych produktów z logiem jabłka. Cook, ubrany w kostium krzemowego mnicha (tatusiowe spodnie z wyprzedaży w Gapie), rozpoczął od złotej myśli prosto ze sztambucha Doliny Krzemowej: „Daj ludziom cudowne narzędzia, a zaczną robić cudowne rzeczy”.

Polecane

Polecane