Wiadomości

3 grudnia 2019 r.

– Polska może podejmować kolejne wysiłki w zmianie swojego systemu energetycznego, zmniejszaniu emisji, ale musimy mieć za to odpowiednią rekompensatę – oświadczył w poniedziałek w Madrycie premier Mateusz Morawiecki

Na COP25 apel o walkę ze zmianami klimatu3 grudnia 2019 r.

– Czy naprawdę chcemy zostać zapamiętani jako pokolenie, które schowało głowę w piasek, zabawiało się w czasie, kiedy planeta płonęła? – pytał sekretarz generalny ONZ António Guterres, inaugurując obrady 25. konferencji klimatycznej w Madrycie.

3 grudnia 2019 r.

Pierwotnie przepisy unijnego rozporządzenia miały zacząć obowiązywać w życie w 2014 r., ale zostały odroczone do 3 grudnia 2019 r.

Kolej nie ułatwi życia pasażerom. Kolejny raz3 grudnia 2019 r.

Minister infrastruktury znowu odroczył stosowanie niektórych przepisów unijnego rozporządzenia nr 1371 dotyczącego praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym. W krajowych połączeniach kolejowych nadal nie trzeba będzie więc stosować np. art. 8 ust. 3 rozporządzenia, który wymusza na przewoźnikach i sprzedawcach biletów obowiązek przedstawienia informacji, takich jak ogólne warunki umów, rozkłady jazdy, informacje o dostosowaniu pociągu do potrzeb niepełnosprawnych, możliwości przewiezienia rowerów etc.

Polecane

Polecane