Wiadomości

23 stycznia 2019 r.

bank

Frankowicze masowo składają pozwy przeciw bankom. W czwartek w ich sprawie zbierze się w sejmie podkomisja23 stycznia 2019 r.

W czwartek odbędzie się posiedzenie sejmowej podkomisji nadzwyczajnej zajmującej się kredytami frankowymi. Choć liczba rachunków kredytowych we franku szwajcarskim maleje i zadłużenie frankowiczów spada, to nadal co piąty kredyt mieszkaniowy to kredyt frankowy. Frankowicze zaczęli też walczyć w sądach. W 2018 roku złożyli ponad 7000 nowych pozwów przeciwko bankom.

23 stycznia 2019 r.

Daniel Ozon

Janusze, dywidenda i nowa kopalnia23 stycznia 2019 r.

- Jastrzębska Spółka Węglowa włożyła mnóstwo energii w restrukturyzację. Wyższe ceny węgla na pewno powodują, że przyspieszają inwestycje i trzeba przygotować się na dekoniunkturę - mówi Daniel Ozon, od 2017 r. prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w latach 2006–2008 jej wiceprezes i dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego i Strategii Kapitałowej

22 stycznia 2019 r.

Jak zapowiada resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, pierwsze jednostki przez kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną będą mogły przepłynąć w 2022 roku. Inwestycja ma kosztować ok. 880 mln zł; będzie finansowana w całości z budżetu państwa.

Jest pozwolenie dla przekopu Mierzei Wiślanej22 stycznia 2019 r.

 Dyrektor RZGW Wody Polskie w Gdańsku wydał pozwolenie wodnoprawne na wykonanie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. To jeden z dokumentów, które inwestor musi uzyskać, by rozpocząć budowę nowej drogi wodnej między Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską.

Polecane

Polecane