Wiadomości

27 maja 2020 r.

Z punktu widzenia przewoźników autokarowych najważniejsze jest ograniczenie kosztów stałych, które muszą ponosić, mimo iż pojazdy od miesięcy stoją na parkingach.

Przewoźnicy autobusowi apelują o zmiany w tarczy27 maja 2020 r.

Na co dzień konkurujące firmy z sektora transportowego wspólnie z organizacjami turystycznymi apelują o modyfikacje zasad udzielania pomocy przewoźnikom autobusowym. W piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego wykazują, że mechanizmy wsparcia wprowadzone w pierwszych trzech ustawach o tarczy antykryzysowej w praktyce są niewystarczające.

27 maja 2020 r.

śmieci

Spalarnie planowane centralnie czy wolnorynkowo27 maja 2020 r.

DGP ustalił, że Ministerstwo Klimatu rozważa zmianę zasad, na jakich miałyby w Polsce powstać instalacje termicznego przekształcania odpadów komunalnych. Zamiast odgórnie ustalonej listy inwestycji dopuszczonych do budowy miałyby one powstawać w warunkach rynkowych, ale też bez rządowego wsparcia

27 maja 2020 r.

Cyberbezpieczeństwo Przemysłu 4.0 27 maja 2020 r.

Technologie cyfrowe takie jak Internet Rzeczy (IoT), Sztuczna Inteligencja czy zaawansowana robotyka zmieniają na naszych oczach przemysł. Optymalizacja kosztów oraz czasu produkcji, poprawa jakości czy minimalizacja przestojów związanych z awariami, to tylko kilka kluczowych zalet odpowiedniego włączenia najnowszych technologii ICT w proces przemysłowy

27 maja 2020 r.

Podjęte w imieniu spółki decyzje gospodarcze mogą w przyszłości podlegać ocenie przez pryzmat przepisów prawnokarnych, w tym w szczególności przepisu art. 296 kodeksu karnego, określającego przestępstwo niegospodarności, zwane również przestępstwem nadużycia zaufania.

Odpowiedzialność karna menedżerów za decyzje gospodarcze podejmowane w dobie koronawirusa [ANALIZA]27 maja 2020 r.

W tym szczególnym okresie niezwykle trudne zadanie spoczywa na kadrze menedżerskiej, która niejednokrotnie będzie zmuszona do podejmowania decyzji istotnych z punktu widzenia dalszego bytu reprezentowanej przez nią spółki. Ryzyko wyboru rozwiązań, które mogą być kwestionowane w przyszłości, zwiększają m.in. konieczność natychmiastowego działania, trudności w przewidzeniu skali i okresu trwania epidemii oraz brak doświadczenia w zarządzaniu spółką w czasach kryzysu o takim zasięgu i charakterze.

27 maja 2020 r.

43 proc. ogólnej liczby aptek w Polsce należy do sieci aptecznych, 57 proc. to apteki indywidualne

Które apteki dają więcej państwu27 maja 2020 r.

„Tylko w 2019 r. sieci apteczne zapłaciły łącznie ponad 1,27 mld zł podatków, tj. dwa razy więcej niż apteki indywidualne”. Od tych słów zaczyna się najnowsze opracowanie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET. To ciąg dalszy sporu między sieciami aptecznymi a indywidualnymi farmaceutami, wspieranymi przez samorząd aptekarski, o to, które podmioty dają więcej państwu.

Polecane

Polecane