Wiadomości

26 września 2020 r.

Gazociąg Nord Stream 2 jest gotowy w 94 proc., ale od grudnia 2019 roku nie prowadzi się przy nim żadnych prac. Z łącznie 2460 km tworzących go rur trzeba ułożyć jeszcze 150 km, w tym 120 km na akwenach duńskich i 30 km na niemieckich.

Niemiecki minister gospodarki przeciwny odrzuceniu Nord Stream 226 września 2020 r.

Minister gospodarki Niemiec Peter Altmaier (CDU) w opublikowanej w piątek rozmowie z dziennikiem „Handelsblatt” pt. "Minister gospodarki Altmaier walczy o Nord Stream 2" zarzuca krytykom gazociągu Nord Stream 2 niekonsekwencję. Przekonuje, że "gaz jest przeznaczony nie tylko dla Niemiec, ale dla wielu krajów Unii Europejskiej".

26 września 2020 r.

Samowola budowlana jest zjawiskiem niepożądanym, ponieważ wiąże się z niedopełnieniem przez inwestora obowiązków wynikających z przepisów Prawa budowlanego.

Nowe prawo budowlane a samowola budowlana [ZMIANY]26 września 2020 r.

Od 19 września 2020 r. obowiązują istotne zmiany w postępowaniu dotyczącym samowoli budowlanych prowadzonym przez organ nadzoru budowlanego a uregulowanym w Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (dalej jako: Prawo budowlane), które doprowadziły do ujednolicenia procedur. Wprowadzono także uproszczone postępowanie legalizacyjne dotyczące samowoli budowlanej dokonanej co najmniej 20 lat temu licząc od zakończenia budowy.

25 września 2020 r.

Bezpieczeństwo lekowe a innowacje25 września 2020 r.

Budowanie bezpieczeństwa lekowe kraju wymaga innowacyjnych narzędzi. Wykorzystanie Value Based Healthcare do szacowania wartości krajowych leków i innowacyjnego mechanizmu RTR do powiązania ich ceny nie tylko z efektem zdrowotnym – zapewni Polsce suwerenność i bezpieczeństwo lekowe.

25 września 2020 r.

Jak dziś postrzegamy innowacje w ochronie zdrowia?25 września 2020 r.

Innowacja to każdy produkt, proces lub ich połączenie, który może być udostępniony konkretnym odbiorcom. Mają generować postęp i umożliwiać jego wdrażanie. Charakteryzują się wysoką wartością dodaną i co ciekawe, nie muszą być droższe od rozwiązań, jakie zastępują. Dzisiejszy system ochrony zdrowia nastawiony jest na zachowanie zdrowia lub jego szybkie odtworzenie. Potrzebuje nie tylko innowacji w technologiach lekowych, nielekowych i terapeutycznych, ale również tych organizacyjnych i zarządczych, bo to właśnie te ostatnie nierzadko są warunkiem do wdrożenia nowoczesnej medycyny.

25 września 2020 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Szwarccharakter, ale tolerancyjny25 września 2020 r.

Słyszeliście zapewne, że koncern Unilever – w ramach szerzenia polityki miłości, pojednania i tolerancji – postanowił zmienić nazwę jednego ze swoich produktów. Otóż popularny przede wszystkim w Niemczech sos cygański Knorra będzie od teraz sosem paprykowym po węgiersku.

Polecane

Polecane