Wiadomości

20 marca 2019 r.

Według szefa PFR Pawła Borysa cena zakupu przekroczy 5 mld zł. 2 mld zł mają być przeznaczone w najbliższych czterech latach na inwestycje.

Polski Fundusz Rozwoju odkupi terminal kontenerowy DTC Gdańsk. I zapowiada jego rozbudowę20 marca 2019 r.

Kolejne, wielkie przejęcie przez państwową spółkę dużego i znanego podmiotu gospodarczego staje się faktem. Wcześniej PFR zasłynął m.in. wykupieniem produkującej pociągi bydgoskiej Pesy czy Polskich Kolei Linowych. Teraz razem z dwoma dużymi prywatnymi graczami – PSA International, operatorem terminali portowych, m.in. w Singapurze i w Antwerpii, i spółką IFM Investors, która m.in. zarządza australijskimi funduszami emerytalnymi – przejmie terminal kontenerowy DTC w gdańskim porcie.

20 marca 2019 r.

Kurs akcji BOŚ zareagował spadkiem.

Kosztowny udział w emisjach. Państwowe instytucje straciły miliony na zaangażowaniu w BOŚ20 marca 2019 r.

Zarząd Banku Ochrony Środowiska pochwalił się przed tygodniem „najlepszym wynikiem w historii”. W rzeczywistości chodziło nie o najwyższy zysk, ale o rekordowe dochody odsetkowe. Zysk netto urósł o prawie 40 proc. w stosunku do poprzedniego roku i wyniósł niecałe 64 mln zł. Do wyników z lat 2013–2014 zabrakło jednak ok. 2 mln zł.

19 marca 2019 r.

Nowe prawo do wyjaśnienia obejmuje nie tylko dane osobowe, ale także inne czynniki, które miały wpływ na decyzję banku.

Klient będzie mógł sprawdzić, co zdecydowało o ocenie jego zdolności kredytowej19 marca 2019 r.

Ponad 40 proc. Polaków ma kredyt. Dotychczas w relacji z bankiem stawali oni w roli petentów, którzy – starając się o potrzebne środki – byli na gorszej pozycji. Przejawiało się to m.in. tym, że banki mogły zażądać od nich wszelkich informacji związanych z ich sytuacją i celem kredytu oraz pozyskiwać dane z innych źródeł. Poza ogólnymi zasadami ochrony danych osobowych nie było żadnych ograniczeń.

Polecane

Polecane