Wiadomości

11 listopada 2018 r.

Postanowienie wójta o podziale kosztów wydaje się uzasadnione.

Koszty postępowania rozgraniczającego nieruchomości ponosi nie tylko wnioskodawca 11 listopada 2018 r.

Jestem przedsiębiorcą. Moja nieruchomość, na której znajduje się magazyn, graniczy z nieruchomością innego podmiotu. Wystąpił on do urzędu miasta z wnioskiem o rozgraniczenie naszych nieruchomości, a burmistrz obciążył nas obu kosztami rozgraniczenia – po połowie. Czy to uzasadnione, skoro nie ja złożyłem wniosek? Poza tym wiele lat temu toczyło się już podobne postępowanie między nami.

10 listopada 2018 r.

Leszek Balcerowicz

Ludzie niepodległości: Leszek Balcerowicz - akuszer wolnego rynku10 listopada 2018 r.

Dla jednych – bohater. Dla innych – grabarz polskiej gospodarki. Dla mieszkańców warszawskiego Bródna, które regularnie odwiedzał jako wicepremier – po prostu uwielbiający lody wiśniowe i orzeszki pan Leszek, za którym nikt nie mógł nadążyć. I to dosłownie (był mistrzem Polski juniorów w biegach przełajowych w 1965 r.). – Pozostał normalny. Poszedł w politykę, w ministry, ale dalej przyjeżdżał na Bródno, z każdym porozmawiał, ukłonił się. Chodził bez ochroniarzy – opowiadają jego ówcześni sąsiedzi.

10 listopada 2018 r.

Władysław Grabski

Ludzie niepodległości: Władysław Grabski, pierwszy polski neoliberał10 listopada 2018 r.

Polska musi przyjąć euro!” – przypominają nam co jakiś czas decydenci z Brukseli. W takich chwilach w korytarzach NBP wieje chłodem. Nie tylko stałby się on ledwie filią europejskiego nadzorcy, ale trzeba by było się zastanowić, co zrobić z rzeźbą, która wita gości w jego siedzibie – z popiersiem Władysława Grabskiego.

10 listopada 2018 r.

Ekonomista, prof. Zakładu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i Szkoły Głównej Planowania i Statystyki Michał Kalecki.

Ludzie niepodległości: Michał Kalecki wyprzedził Keynesa10 listopada 2018 r.

Powiedzieć o Michale Kaleckim, że „Polacy nie gęsi i swojego Keynesa mają”, to nic nie powiedzieć. Wiele wskazuje, że to sir John Maynard Keynes był... brytyjskim Kaleckim. Zbliżone do idei Keynesa koncepcje dotyczące relacji popytu do dochodu narodowego Polak wyłożył o trzy lata wcześniej niż Brytyjczyk, bo w 1933 r. w „Próbie teorii koniunktury”.

10 listopada 2018 r.

ludzie niepodłegłości

Ludzie Niepodległości: Eugeniusz Kwiatkowski, nie chciał robić jajek z jajecznicy10 listopada 2018 r.

Jest rok 1922. Niemcy opuszczają Zakłady Azotowe w Chorzowie, zabierając całą dokumentację i wykwalifikowany personel. Nikt nie ma pojęcia, czy i kiedy uda się odtworzyć skomplikowaną technologię. Zadania tego podejmują się prof. Ignacy Mościcki i jego były student Eugeniusz Kwiatkowski. Produkcja rusza już po miesiącu.

10 listopada 2018 r.

Także sytuacji zawieszenia działalności gospodarczej przedsiębiorca powinien zadbać, by w CEIDG podany był jego aktualny adres.

Sąd doręczy pismo na adres z CEIDG 10 listopada 2018 r.

Uzyskałem nakaz zapłaty wydany w stosunku do kontrahenta, który obecnie ma zawieszoną działalność gospodarczą. Sąd uchylił jednak postanowienie w sprawie nadania klauzuli wykonalności temu nakazowi. Rozstrzygnięcie to było spowodowane tym, że przywrócono przedsiębiorcy termin do wniesienia sprzeciwu.

9 listopada 2018 r.

Goście, którzy przybędą na kongres, pochodzą z całego świata, reprezentując Dolinę Krzemową, Europę Środkowo – Wschodnią, Ukrainę, Białoruś, ale też Azję Centralną (Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan, Tadżykistan, Armenię), która wyrasta na wielkie, światowe zagłębie talentów dla nowego twórczego IT i Techu.

Perspektywy Women in Tech Summit. Liderki branży technologicznej spotkają się w Warszawie9 listopada 2018 r.

27 listopada Warszawa będzie gospodarzem światowego kongresu kobiet w technologiach „Perspektywy Women in Tech Summit”. To największe w Europie wydarzenie dedykowane kobietom w IT i TECH będzie miejscem spotkania ponad 1000 najbardziej utalentowanych kobiet w branży technologicznej, w tym najwyższej rangi przedstawicielek światowych koncernów i instytucji. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od 10 lat wspiera kobiety w technologiach, a jej działania zyskały międzynarodowy rozgłos i uznanie.

Polecane

Polecane