Wiadomości

1 kwietnia 2020 r.

Krzysztof Śmietana

Śmietana: CPK poczeka na lepsze czasy [OPINIA]1 kwietnia 2020 r.

Według Marcina Horały, wiceministra infrastruktury i pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, realizacja tego przedsięwzięcia pomoże rozruszać gospodarkę w dobie spodziewanego kryzysu. Wszystko jednak wskazuje, że to myślenie życzeniowe.

1 kwietnia 2020 r.

By w ogóle można było stosować zarówno dotychczasowe, jak i nowe regulacje i by nie doszło do zapaści na tym rynku, firmy zajmujące się odpadami muszą zadbać o ochronę swoich pracowników. Dziś niejednokrotnie oznacza to zmianę systemu pracy i zmniejszenie mocy przerobowych

Odpady w czasie kryzysu. Jak zabezpieczyć pracowników? Co ze śmieciami od osób na kwarantannie?1 kwietnia 2020 r.

Tarcza antykryzysowa zmienia wiele kwestii, także jeśli chodzi o odbieranie odpadów komunalnych, pozostawiając część z nich do uznania wojewody. Firmy odpadowe żądają od rządu gwarancji odrębnego odbierania śmieci z kwarantanny i izolacji. Umieszczenie ich w dwóch workach i wyrzucenie do frakcji zmieszanej nie załatwia sprawy – twierdzą przedsiębiorcy.

1 kwietnia 2020 r.

Szykujemy się na bardzo trudny rok, na dużo więcej wypłat odszkodowań, o łącznie wyższej wartości.

Firmy jak na wojnie. Nawet w optymistycznym scenariuszu liczba bankructw może wzrosnąć o jedną piątą [WYWIAD]1 kwietnia 2020 r.

- Racjonalnie myślący przedsiębiorca, jeśli widzi, że w perspektywie najbliższego półrocza gospodarka nie ruszy, dochodzi do wniosku, że lepiej dla niego i dla firmy byłoby wszystkich zwolnić. Taka jest brutalna prawda - mówi Tomasz Starus, członek zarządu do spraw oceny ryzyka w firmie ubezpieczeniowej Euler Hermes.

1 kwietnia 2020 r.

Kryzys związany z koronawirusem stawia pod znakiem zapytania przyszłość wielu rządowych programów, które miały zapewnić poprawę jakości powietrza. Czy gminy i przedsiębiorcy są gotowi kontynuować prośrodowiskową politykę w czasie gospodarczej niepewności? O tym, co czeka program wsparcia „Czyste Powietrze” i co zrobić, by nie wyhamować z inwestycjami, rozmawiali uczestnicy debaty DGP.

Pandemia nie zatrzyma walki ze smogiem [DEBATA DGP]1 kwietnia 2020 r.

Kryzys związany z koronawirusem stawia pod znakiem zapytania przyszłość wielu rządowych programów, które miały zapewnić poprawę jakości powietrza. Czy gminy i przedsiębiorcy są gotowi kontynuować prośrodowiskową politykę w czasie gospodarczej niepewności? O tym, co czeka program wsparcia „Czyste Powietrze” i co zrobić, by nie wyhamować z inwestycjami, rozmawiali uczestnicy debaty DGP. Debatę prowadził i opracował Jakub Pawłowski

Polecane

Polecane