Rankingi

14 października 2020 r.

Ranking Perły Samorządu 2020

Perły Samorządu 2020 – edycja inna niż wszystkie. Jak powstawał tegoroczny ranking14 października 2020 r.

Kiedy na jesieni 2019 r. zaczynaliśmy rozmawiać o kolejnej, ósmej już edycji konkursu, nikt z nas nie przewidywał, jak bardzo wkrótce zmieni się funkcjonowanie samorządów. Przed jakimi wyzwaniami staną. Wybór najlepszych gmin i włodarzy nie był więc prosty, bo ocenialiśmy ich pomysłowość i zaangażowanie w czasie przed pandemią.

10 września 2020 r.

W sprawie, którą zajmował się pomorski inspektor, chodziło o ranking najlepszych sklepów internetowych w 2019 r.

Ranking internetowych aptek jest niedozwolony. Wydawca portalu ukarany10 września 2020 r.

Umieszczenie apteki w rankingu najlepszych sklepów internetowych stanowi niedozwoloną reklamę i jako takie podlega karze. Do takiego wniosku doszedł pomorski wojewódzki inspektor farmaceutyczny, który ukarał spółkę Ringier Axel Springer, właściciela portalu gromadzącego opinie o poszczególnych sprzedawcach. O sprawie jako pierwszy napisał branżowy portal MGR.FARM.

13 sierpnia 2020 r.

E-learning. Zdalne nauczanie

Edukacja cyfrowa? Mankiewicz: Teraz jest dobry czas dla polskich uczelni na włączenie się do gry [WYWIAD]13 sierpnia 2020 r.

- Dzisiaj o pozycji międzynarodowej uczelni świadczą nie tylko rankingi, lecz także w równym stopniu obecność na międzynarodowych platformach, na których udostępniają kursy i wykłady online - mówi w rozmowie z DGP prof. Lech Mankiewicz, pracownik Centrum Fizyki Teoretycznej PAN w Warszawie, popularyzator edukacji cyfrowej.

3 lutego 2020 r.

DGP przeanalizował siedem popularnych zestawień, które bez emocji wojny polsko-polskiej pozwalają ocenić kierunek zmian w państwie. Do 2016 r. pozycja naszego kraju w globalnych porównaniach sytuacji w gospodarce, poziomu życia, demokracji czy postrzegania korupcji systematycznie się poprawiała. W większości z nich od tego czasu notujemy regres.

Od początku rządów PiS Polska sukcesywnie traci pozycję w międzynarodowych porównaniach [INFOGRAFIKA]3 lutego 2020 r.

W opublikowanym niedawno przez Economist Intelligence Unit indeksie demokracji Polska spadła na 57. miejsce, najgorsze w kilkunastoletniej historii tego zestawienia. „Polska po raz pierwszy znalazła się za Węgrami. Konserwatywno-nacjonalistyczne Prawo i Sprawiedliwość kontynuowało starania o przekształcenie kraju w «nieliberalną demokrację», m.in. poprzez ograniczenie niezależności sądownictwa i konsolidację własności mediów w polskich rękach” – napisali autorzy zestawienia.

28 stycznia 2020 r.

Ranking DGP: 50 najbardziej wpływowych prawników 2019

50 najbardziej wpływowych prawników 2019 [RANKING DGP]28 stycznia 2020 r.

- Prawnicy potrafią – jeśli w ich ocenie trzeba lub warto – rozluźnić zawodowy gorset, podjąć największe nawet ryzyko i wykrzesać rewolucyjny zapał. Ci, których ujęliśmy w naszym subiektywnym rankingu, tacy właśnie są: skorzy do działania, nierzadko spektakularnego – w dobrej i złej sprawie - pisze redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej, Krzysztof Jedlak. Cały tekst wprowadzenia do rankingu >>>

12 czerwca 2019 r.

Fot: Ireneusz Rek

Brawa, nagrody i wyróżnienia dla najlepszych samorządów12 czerwca 2019 r.

Laureatami siódmej edycji Pereł Samorządu zostały w poszczególnych kategoriach Poznań, Kędzierzyn-Koźle, Aleksandrów Łódzki oraz gmina wiejska Iława. Na uroczystej gali, która trzeci już raz odbyła się w gdyńskim Muzeum Emigracji, uhonorowano też po raz pierwszy liderów dobrych praktyk

Polecane