PZU i PFR kupują Pekao SA od włoskiego UniCredit

08.12.2016, 08:58; Aktualizacja: 08.12.2016, 11:19
Według Michała Krupińskiego, prezesa PZU dzięki tej transakcji PZU staje się największą grupą finansową w Europie Środkowo – Wschodniej.

Według Michała Krupińskiego, prezesa PZU dzięki tej transakcji PZU staje się największą grupą finansową w Europie Środkowo – Wschodniej.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: John Guillemin

PZU i Polski Fundusz Rozwoju zgadzają się kupić od włoskiego UniCredit 32,8 proc. akcji Pekao za 10,6 mld zł, w tym PZU zapłaci 6,46 mld zł - poinformował PZU w czwartek rano komunikacie. Dodano, że kupujący zapłacą za akcje banku po 123 zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • StAAbrA(2016-12-08 18:22) Zgłoś naruszenie 01

    Okradanie państwa i społeczeństwa na numer pod tytułem RePOlonizacja Banków .

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński Filipiński(2016-12-08 23:50) Zgłoś naruszenie 01

    Kiedy sprzedawano PKO SA obok PKO BP był jedynym dużym baniem na naszym rynku. Ponad 52% akcji sprzedano UniCredit za ok. 4mld zł. Dzisiaj kiedy rzucenie na oślep kamieniem na przelotowej ulicy dowolnego miasta musi się skończyć trafieniem w witrynę bankową, a PKO SA jest tylko jednym z wielu dużych banków (na naszym rynku), za niecałe 33% zapłacimy ponad 10mld zł. Ktoś próbował mi tłumaczyć ten fenomen spadkiem wartości pieniądza, ale raczej sam w to nie wierzy. Smaczkiem jest to, że w repolonizacji bierze udział PZU SA, z którego to efemeryda o nazwie Eureko- BIG Bank Gdański wydoiła już swego czasu grubszą kasę. Pomyśleć tylko, że to wszystko dzieje się naprawdę. Oczywiście nie ma potrzeby niczego wyjaśniać, bo wszystko zawsze działo się "zgodnie z prawem". Naprawdę musimy być bardzo bogatym krajem, skoro jeszcze nie poszliśmy z torbami. Cóż, pozostaje mi czekać na chwilę, kiedy kolejna ekipa znajdzie "inwestora strategicznego" dla prywatyzowanego PKO SA, tego że stracimy, jestem pewien, kwestia tylko ile i kiedy i kto zarobi.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane