Glapiński: Repolonizacja banków i uporządkowanie kredytów frankowych to najważniejsze wyzwania dla sektora finansowego

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki13.05.2016, 09:00; Aktualizacja: 13.05.2016, 11:03
Adam Glapiński , NBP

Przyszły szef NBP Adam Glapiński zapowiada kontynuację polityki Marka Belki.źródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Nie jestem pistoletem, jeśli coś działa dobrze, nie jestem skłonny, by to jeszcze poprawiać – mówi DGP Adam Glapiński, kandydat na prezesa NBP. To będzie modelowe przejęcie władzy. Kandydat na nowego prezesa Narodowego Banku Polskiego nie tylko dał się dobrze poznać analitykom w czasie swojej sześcioletniej kadencji w Radzie Polityki Pieniężnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (22)

  • pp(2016-05-13 09:28) Zgłoś naruszenie 2824

    Frankowicze to banda cwaniaków, która chciała dobrze zarobić a teraz żądają zwrotu pieniędzy od podatników. Ja wziąłem kredyt w usd i dobrze na tym wyszłem. Nie zgadzam się na pomoc państwa chciwców. A może państwo pomoże tym, którzy założyli lokaty w walucie obcej i na tym stracili. Mam nadzieję że ta pomoc to tylko pisowska propaganda.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Luk(2016-05-13 11:42) Zgłoś naruszenie 213

    Ciekawe, że taki PKO, który jest polskim bankiem, rypie swoich klientów nie mniej niż zagraniczna konkurencja. Chyba trzeba poważnie się zastanowić nad przeniesieniem rachunku bankowego za granicę.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • A(2016-05-13 13:56) Zgłoś naruszenie 170

    Czy nie wystarczy doświadczeń z rdzenno polskimi SKOK ami? Był rownież Bank spółdzielczy rzemiosła czy jakoś tak w Wołominie co to przelał środki Klientów na słupy. Niby to kredytobiorcy, którzy jak sie okazało nic nie maja wspólnego z kwotami, które na nich przelano. Nieszczęściem tego kraju jest potężne złodziejstwo dlatego tak sie dzieje.

    Odpowiedz
  • A(2016-05-13 14:09) Zgłoś naruszenie 144

    Kredytów frankowych pozabierali m innymi politycy i stad możliwość parcia na Banki oraz nagłośnienia rzekomego "oszustwa" , którego NIGDY NIE BYŁO. Ludzie dobrowolnie brali kredyty we frankach a nie w złotych, bo po pierwsze niska rata, po drugie chcieli zarobić na spadającym kursie franka. Przez lata im to sie udawało, zarobili krócej, nie na darmo szydzili ze zlotowkowiczow ze sa głupi. Jak frank zdrożał, co przecież uwzględniała umowa, zaczęła sie pisk o lament, bo przestali zarabiać.....osobna bajka ze kupowali często pod wynajem i do odsprzedaży, wiec w celach zarobkowych, a teraz wielki kwik, bo koryto ucieka. Dlaczego ich życie ponad stan maja spłacać ludzie żyjący skromnie i nie w Konstancinie pod Wa-wa i nie na Wilanowie?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bank....to tylko Klienci i ich Pieniądze.....(2016-05-13 09:24) Zgłoś naruszenie 119

    Wcale nie trzeba dokonywać przejęć innych Banków Tylko stworzyć konkurencje, choćby z obsługą Internetową....A Klienci sami przejdą ....

    Odpowiedz
  • A(2016-05-13 14:12) Zgłoś naruszenie 113

    Kredytów frankowych pozabierali m innymi politwycy i stad możliwość parcia na Banki oraz nagłośnienia rzekomego "oszustwa" , którego NIGDY NIE BYŁO. Ludzie dobrowolnie brali kredyty we frankach a nie w złotych, bo po pierwsze niska rata, po drugie chcieli zarobić na spadającym kursie franka. Przez lata im to sie udawało, zarobili krócej, nie na darmo szydzili ze zlotowkowiczow ze sa głupi. Jak frank zdrożał, co przecież uwzględniała umowa, zaczęła sie pisk o lament, bo przestali zarabiać.....osobna bajka ze kupowali często pod wynajem i do odsprzedaży, wiec w celach zarobkowych, a teraz wielki kwik, bo koryto ucieka. Dlaczego ich życie ponad stan maja spłacać ludzie żyjący skromnie i nie w Konstancinie pod Wa-wa i nie na Wilanowie?

    Odpowiedz
  • x(2016-05-14 07:12) Zgłoś naruszenie 61

    Jakoś nie wierzę temu gościowi. Jak dotąd nie miał osiągnięć. Typowo polityczna nominacja.

    Odpowiedz
  • Bezkarność kroluje(2016-05-14 14:54) Zgłoś naruszenie 60

    A może by tak ten. Pan najpierw rozliczył SKOKi i jeszcze kilka typowo krajowych banków ( nie znanych szerszej publiczności , bo to były niewielkie polskie banki) , co to udzielili milionowe kredyty na słupy. Teraz podatnicy za to zapłacą, a czy ktoś został ukarany długoletnim pozbawieniem wolności, tak jak to miało miejsce w Stanach?

    Odpowiedz
  • Jacek(2016-05-14 09:24) Zgłoś naruszenie 30

    Kpina, uwłaszczenie PC, umorzenie długów PC, koncesje paliwowe, glosowanie za podwyżkami stop i przeciwko obniżkom na złość Tuskowi, typowy aparatczyk prezesa

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-05-13 12:37) Zgłoś naruszenie 29

    Przejąć część oddziałów PKO BP - stosownie do udziału państwa i utworzyć bank stricte polski . Nie trzeba będzie długo czekać , a pozostali udziałowcy i właściciele innych banków ustawią się w kolejkę , by za złotówkę sprzedać swoje geszefty . Koniaczek ?

    Odpowiedz