statystyki

600 mln zł dla 20 meczów Ruchu. Karolczak: Stadion Śląski ma spełniać misję

autor: Damian Furmańczyk31.03.2016, 09:35; Aktualizacja: 31.03.2016, 09:43
"Jako województwo wydaliśmy 383 mln zł, a 75 mln zł zainwestowała spółka Stadion Śląski"

"Jako województwo wydaliśmy 383 mln zł, a 75 mln zł zainwestowała spółka Stadion Śląski"

Imprez międzynarodowych na Śląskim dużo nie będzie. Ale chodzi o to, by obiekt spełniał misję - mówi w wywiadzie dla DGP Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa śląskiego.

Ile będzie kosztować modernizacja Stadionu Śląskiego? W mediach mówi się o 600 mln zł, które już zostały wydane, z kolei państwo utrzymują, że było to ok. 200 mln zł mniej, a końcowa kwota zamknie się w ok. 590 mln zł. Z czego wynikają te różnice?

Niektórzy politycy mówią, że wydaliśmy już ponad miliard, ale to oczywiście nieprawda. Druga kwota, którą pan wymienił, jest zgodna z naszym kosztorysem, jednak wątpię, by była aktualna po zakończeniu prac budowlanych. Nasze ostatnie dwa przetargi rozstrzygnęły się w innych kwotach. W przypadku ogrodzenia suma kosztorysowa wynosiła 19 mln zł, skończyło się na niespełna 7 mln. Z kolei prace kubaturowe wyceniliśmy na 35 mln zł, a oferta, którą otrzymaliśmy, była o 9 mln zł wyższa. Przetarg został powtórzony i niebawem będzie rozstrzygnięty. Jeśli zaś chodzi o prace elektryczne i teletechniczne to oferta zwycięskiego podmiotu była niemal zbieżna z kosztorysem.

W takim razie skąd bierze się te 600 mln zł?


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane