statystyki

600 mln zł dla 20 meczów Ruchu. Karolczak: Stadion Śląski ma spełniać misję

autor: Damian Furmańczyk31.03.2016, 09:35; Aktualizacja: 31.03.2016, 09:43
"Jako województwo wydaliśmy 383 mln zł, a 75 mln zł zainwestowała spółka Stadion Śląski"

"Jako województwo wydaliśmy 383 mln zł, a 75 mln zł zainwestowała spółka Stadion Śląski"

Imprez międzynarodowych na Śląskim dużo nie będzie. Ale chodzi o to, by obiekt spełniał misję - mówi w wywiadzie dla DGP Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa śląskiego.

Ile będzie kosztować modernizacja Stadionu Śląskiego? W mediach mówi się o 600 mln zł, które już zostały wydane, z kolei państwo utrzymują, że było to ok. 200 mln zł mniej, a końcowa kwota zamknie się w ok. 590 mln zł. Z czego wynikają te różnice?

Niektórzy politycy mówią, że wydaliśmy już ponad miliard, ale to oczywiście nieprawda. Druga kwota, którą pan wymienił, jest zgodna z naszym kosztorysem, jednak wątpię, by była aktualna po zakończeniu prac budowlanych. Nasze ostatnie dwa przetargi rozstrzygnęły się w innych kwotach. W przypadku ogrodzenia suma kosztorysowa wynosiła 19 mln zł, skończyło się na niespełna 7 mln. Z kolei prace kubaturowe wyceniliśmy na 35 mln zł, a oferta, którą otrzymaliśmy, była o 9 mln zł wyższa. Przetarg został powtórzony i niebawem będzie rozstrzygnięty. Jeśli zaś chodzi o prace elektryczne i teletechniczne to oferta zwycięskiego podmiotu była niemal zbieżna z kosztorysem.

W takim razie skąd bierze się te 600 mln zł?


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane