Prof. Ewa Łętowska: Ryzyko zmiany prawa i przewidywalność tego ryzyka jest jednym z czynników ratingu S&P

autor: Ewa Łętowska20.01.2016, 07:29; Aktualizacja: 20.01.2016, 09:23
Prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku

Prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynkuźródło: Materiały Prasowe

Obniżenie ratingu Polski przez Standard and Poor’s nieoczekiwanie zaowocowało obniżeniem notowań giełdowych i w ogóle niemiłymi reperkusjami ekonomicznymi. Dziennikarze i komentatorzy zastanawiają się, czy agencja miała podstawy do takiej decyzji. Czy aby się nie pomyliła, zwłaszcza że inne agencje nie zmieniły swych ocen? Czy aby za tym nie kryje się jakaś zmowa? A jeśli tak, to jaka? A w ogóle co ma balonik do miodu, czyli jaki jest związek między kryzysem w Polsce, który dotyczy Trybunału Konstytucyjnego, a ratingiem dotyczącym perspektyw naszej prężnej i mającej się dobrze (choć ponoć niedawno w ruinie) gospodarki?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • Ech, ta pamięć(2016-01-20 16:18) Zgłoś naruszenie 94

  Sędziowie niezależni od polityków ? Gdzież pani profesor była, gdy Sąd Najwyższy swoim wyrokiem z 2008 r.(sprawa p.Mielczarka) znacjonalizował NASZE składki emerytalne ? przecież ten wyrok był skutkiem STRACHU Sędziów przed politykami - bo upadł by socjalizm i by zbilansować budżet trzeba by było ograniczyć administracje i socjalistyczne synekury. A co najstraszniejsze - wzrosła by niezależność i samodzielność obywateli.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Mały Jaś(2016-01-20 08:34) Zgłoś naruszenie 410

  Pani Profesor. Jeżeli chce Pani pozostać jakimkolwiek autorytetem dla jakiejkolwiek części społeczeństwa, to proszę uważać, aby nie przeszła Pani na stanowisko "dyżurnego eksperta", który wypowiada się w każdej sprawie. To bardzo miłe, kiedy gazety się nas pytają o zdanie, ale z pewnością nie wszystko napisane jest w/dotyczy konstytucji, która jest Pani domeną.

  Odpowiedz
 • kuba1221(2016-01-20 14:56) Zgłoś naruszenie 34

  pani Łętowska. Nie trzeba było się daleko wczytywać w wspomnienia z okresu sanacyjnego dla S&P . Wystarczyło tylko posłuchać wystąpień przedwyborczych kandydatów pisowsklich. Oni tłumaczyli jednogłośnie ,że Polska jest w ruinie. Więc rating tej firmy potwierdził te słowa i proszę oto jest rezultat.

  Odpowiedz
 • optymista(2016-01-21 22:18) Zgłoś naruszenie 10

  Nasze prawo to dno. Każda jego zmiana jest zatem odbiciem od dna, albo pełzaniem po nim. Gorzej już być nie może.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane