Warszawski Google Campus: Nowa mekka start-upów

autor: Krzysztof Majdan19.11.2015, 08:55; Aktualizacja: 19.11.2015, 11:39
Google

Campus Warsaw nie pełni roli inwestora, dlatego do współpracy zaproszono inne fundusze inwestycyjneźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Victor J. Blue

Rafał Plutecki: W naszym kraju jest zdecydowanie za mało prywatnych pieniędzy na start-upy.

Za kilka dni uruchomicie w Warszawie Google Campus. Zapowiadacie go jako miejsce pracy, szkoleń i spotkań z prywatnymi inwestorami dla powstających firm. Jaki jest jego cel?

Kampusów jest tylko kilka na całym świecie: w Londynie, Madrycie, Seulu, Tel Avivie. I teraz w Warszawie. To platforma, która ma wspierać ekosystem start-upów, uzupełnić już istniejącą ofertę szkoleń, porad, łączyć młode firmy z globalnym rynkiem i inwestorami. Dzielnica Londynu, w której znajduje się Campus, stała się tamtejszą mekką start-upów, dorobiła się nazwy Tech City. Myślę, że podobnie będzie z warszawskim Campusem.

Co Google będzie z tego mieć?

Google nie pobiera opłat ani od start-upów, ani od naszych partnerów w Campusie. Nie wnikamy w ich modele biznesowe. Google to firma, która powstała w garażu, a stworzyła produkt, który okazał się światowym sukcesem. Chcemy oddać coś tej społeczności.

Z samej empatii tworzycie kampusy?

Nie. Zależy nam na wzroście ekosystemu start-upów liczonych np. liczbą powstających miejsc pracy lub wysokością pozyskanego finansowania. Chcemy, by firmy działające w gospodarce cyfrowej miały jak najlepszy start, bo wszyscy na tym korzystają. Google też, bo taka firma zaczyna korzystać z jego usług dla biznesu. Lecz w krótkiej perspektywie nie mamy z Campus Warsaw żadnych zysków, to nie jest przedsięwzięcie biznesowe.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane