Allegro nie zgadza się decyzją UOKiK, który nałożył na spółkę karę w wysokości 206 mln 169 tys. 786 zł i podejmie działania zmierzające do jej uchylenia - podało Allegro w czwartkowym komunikacie. Spółka zaznaczyła, że nie dostała jeszcze decyzji, a dowiedziała się o niej ze strony internetowej urzędu.

"Decyzja nie została jeszcze doręczona Allegro PL. (...) Po doręczeniu Decyzji Allegro PL przeanalizuje uzasadnienie decyzji i podejmie kroki zmierzające do jej uchylenia. Allegro PL nie zgadza się z decyzją" - podano w komunikacie.

"Zdecydowana większość, tj. 99 proc. sprzedaży na platformie Allegro PL jest dokonywane przez 3P (działania sprzedażowe niezależnych sprzedawców działających na platformie Allegro - PAP), a 1P (własna sprzedaż detaliczna Allegro - PAP) odpowiada jedynie za pozostałe 1 proc. sprzedaży" - dodano.

Jak wskazano, Allegro PL stoi na stanowisku, że nie posiada pozycji dominującej i nie faworyzowała 1P w sposób antykonkurencyjny.

Urząd Ochrony Konkurencji i konsumentów poinformował w czwartek, że nałożył na Allegro dwie kary. Pierwsza w wysokości 206 mln 169 tys. 786 zł za nadużywanie pozycji dominującej i drugą - w wysokości 3 mln 970 tys. 677 zł, za stosowanie klauzul niedozwolonych.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ drag/