Firma Sony wycofała w piątek głośną grę polskiego producenta Cyberpunk 2077 ze swojego sklepu online Playstation Store. Decyzja ma związek z dużą liczbą błędów w pierwszej wersji gry na konsole Playstation 4.

Jak podała firma w komunikacie, decyzja była podyktowana troską o "utrzymanie satysfakcji klientów" i ma obowiązywać do odwołania.

Wyprodukowany przez polskie studio CD Projekt RED Cyberpunk 2077 to najbardziej oczekiwana gra wideo tego roku, jednak jej premiera wzbudziła duże kontrowersje ze względu na dużą liczbę "bugów" - błędów i problemów technicznych - zwłaszcza w wersji na konsole Playstation 4 i Xbox One. W związku z tym warszawska firma zaoferowała graczom zwrot pieniędzy za zakupione gry.

"Po rozmowach z Sony zapadła decyzja o czasowym zawieszeniu cyfrowej dystrybucji 'Cyberpunk 2077' w PlayStation Store. Wciąż można nabyć fizyczną wersję. Wszystkie wersje będą otrzymywać wsparcie i aktualizacje. Według naszej wiedzy, od dziś wszyscy, którzy nie chcą poczekać na aktualizacje i chcą odzyskać środki za cyfrową wersję, mogą wysłać swoje zgłoszenie w tej sprawie [...]. Pracujemy ciężko, aby przywrócić 'Cyberpunk 2077' do sprzedaży na PlayStation Store najszybciej, jak to możliwe" - czytamy w oświadczeniu spółki na Twitterze