Pomysł na walkę ze złodziejami: Rozliczenia za handel złomem tylko przelewem

autor: Konrad Majszyk06.02.2014, 07:00; Aktualizacja: 06.02.2014, 09:05
Złom

Złomźródło: ShutterStock

To, co było niemożliwe przez lata, może się stać faktem. Szykuje się batalia legislacyjna przeciwko złodziejom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Prowadząca SKUP!(2014-02-27 10:40) Zgłoś naruszenie 10

    Błędne koło i tyle!!! Nie rozumiem jednego faktu: dlaczego wszyscy podchodzą w tak ograniczony sposób do tej sprawy. Każdy widzi tylko złodziei infrastruktury drogowej i kolejowej a nikt nie myśli o zwykłych "drobnych biedakach". Buszują po śmietnikach, uprzątają ulice z puszek po piwie, to dzięki nim poniekąd złom i surowce do wtórnego przerobu trafiają w odpowiednie miejsce. Dlaczego wszyscy "wieszają psy na skupach złomu"??? Gdyby nie one wszyscy bylibyśmy zasypani złomem wszędzie: na ogródkach, ulicach, śmietnikach osiedlowych. Sprzęt RTV, EURO czy AGD też trzeba gdzieś uprzątnąć!!! Kto to ma robić??? Gdzie ma to być oddawane??? Taka jest kolej rzeczy, to co można odzyskać trzeba powtórnie wykorzystać. Ktoś musi się tym zajmować bo inaczej będziemy mieć BOMBAJ!!! Skupy złomu muszą istnieć!! Znikające elementy infrastruktury to nie wina ludzi posiadających "złomnice", to poniekąd desperackie działania ludzi bezrobotnych, młodych nie mających niestety pracy. W naszym PIĘKNYM KRAJU dużo ludzi żyje w/g zasady ;" każdy orze jak może"... Ludzie próbują żyć ... jakoś żyć... Ale nie zawsze jest to GODNE życie... niestety ;(;(;( i nad tym najbardziej ubolewam ;(;(;(

    Odpowiedz
  • Prowadząca SKUP!(2014-02-27 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Co do wyeliminowania z obiegu GOTÓWKI, to uważam, że jest to chęć kontrolowania nie tylko Skupów złomu ale ogólnie całego społeczeństwa. Na takim "posunięciu" skorzystają tylko BANKI, które i tak już nas dość "KROJĄ" Działania te mają też na celu możliwość pełnego wglądu do naszych finansów, oszczędności i przeliczania ile można jeszcze ze społeczeństwa wycisnąć. Gromadzenie do przysłowiowej "skarpety" przestanie istnieć. W "WOLNYM KRAJU" będziemy inwigilowani, kontrolowani jak w MATRIXIE. JAWA to czy SEN ?!?!?

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-02-07 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Są proste , darmowe i znane każdemu dziecku rozwiązania przeciwdziałające i tym i innym kradzieżom - w zasięgu ręki panie A-Z . Ale jeśli złodziej ukradnie komuś pokrywę od szamba , to okradziony kupi sobie drugą - a mafia państwowa ma od tej drugiej pokrywy kolejne dochody , i od tamtej ukradzionej też . I są jeszcze inni beneficjenci - zwyczajowo .
    Więc się Waść nie dziw , że każdy złodziej , dla złodzieja rządowego , jest na wagę złota .

    Odpowiedz
  • mily(2014-02-06 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    moim zdaniem kazda tranzakcja powinna byc wykonana przelewem bez ograniczenia wartosci zyska na tym panstwo raz podatek a po drugie mamy wszystkich dastarczajacych zlom zarejestrowanych po przez konta bankowe

    Odpowiedz
  • jo(2014-02-06 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko jest pewein problem ze zbieraczami zlomu. Nie wydaje mi sie zeby takowi mieli konta bankowe...

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-02-06 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Aja tu widzę tylko i wyłącznie mafijną łapę , która chce zagarnąć opłaty za prowadzenie tzw. rachunków bankowych , opłaty za przelewy oraz akcyzę i VAT od paliw zużytych na dojazdy do banków - i do urzędów , w celu składania wyjaśnień , że o sprawozdaniach do GUS-u nie wspomnę .
    I przypomnę , że już teraz pracownik skupu złomu spisuje dostawcę z dowodu
    osobistego , a monitoring załatwia resztę danych . Chyba , że do spółki ze złodziejem robi interes , ale to nie ma nic do rzeczy .

    Odpowiedz
  • observer(2014-02-06 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Tu nie chodzi o złom - mafia bankowa chce wyeliminować gotówkę z obrotu - złom to pretekst i takich będzie coraz więcej. Jak wyeliminują gotówkę będzie totalitaryzm jakiego świat nie widział.

    Odpowiedz
  • zlomiarz30(2014-02-06 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    HA HA już widzę jak moi klienci-złomiarze mieszkający na działkach zakładają konta w banku - przecież ich ochrona nie wpuści :)

    Od lat mam problem, żeby sobie chociaż dowód osobisty wyrobili i przed następnym zgubieniem, chociaż raz mi pokazali.

    Jak im nie dam gotówki to pójdą do konkurencji - nielegalnego punktu...

    Odpowiedz
  • AntyZłodziej(2014-02-06 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    Panie zlomiarz30 - jeżeli ma Pan informacje o istnieniu nielegalnych punktów skupu złomu, to uprzejmie proszę zgłaszać ten fakt odpowiednim służbom! i to do skutku! ...dla dobra własnego (jeżeli Pana złomowisko jest legalne) i całego społeczeństwa! menelstwo, jeżeli nie będzie miało nic na sumieniu, to dowody osobiste cudem odnajdą! Doskonale zdaje sobie Pan sprawę, że dowodów "nie mają" tylko i wyłącznie dlatego, że mają coś na sumieniu, co nie?

    Gdyby nie tak nieodpowiedzialne zachowanie ludzi Panu podobnych, to najprawdopodobniej nikt nie miałby interesu w obrobieniu mnie z materiału wartego kilka tysięcy zł, a przy okazji zrobieniu demolki, która będzie mnie kosztować pewnie drugie tyle!!! uważam jako potencjalny PASER jest Pan współwinny temu, że poniosłam tak dużej straty!!!

    Pomysłowi z przelewami przyklaskuję! mimo, że jestem przeciwniczką rozwiązań wspomagających "Wielkiego Brata". jednak w tym przypadku korzyści usprawiedliwiają takie działanie!

    Odpowiedz