Koniec fuzji banków na rynku polskim? KNF będzie sprawdzał kolejne próby

02.07.2013, 09:26; Aktualizacja: 02.07.2013, 09:28
KNF obawia się, że kolejne fuzje mogłyby doprowadzić do przejęcia większości rynku przez kilka podmiotów, co naruszyłoby konkurencję.

KNF obawia się, że kolejne fuzje mogłyby doprowadzić do przejęcia większości rynku przez kilka podmiotów, co naruszyłoby konkurencję.źródło: ShutterStock

Poziom koncentracji na rynku bankowym jest już optymalny jak na polskie warunki, a dalsze przejęcia mogłyby zakłócić konkurencję – uważa przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego. Dlatego też nadzór będzie wnikliwie oceniał kolejne takie ruchy zarówno z punktu widzenia ich wpływu na cały rynek, jak również pod względem skutków fuzji dla klientów banków, banku przejmującego i przejmowanego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Newseria.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • ola(2013-07-03 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnei wartościowe jest to co nasze i nie ma co bawić się w zagraniczne matki dlatego już jakiś czas temu zdecydowałam sie na konto w getin banku. Przynajmneij mam pewność, że pieniaze będą na naszym kapitale.

    Odpowiedz
  • fergon(2013-07-09 00:21) Zgłoś naruszenie 00

    Akurat na fuzji FM Banku to mali przedsiębiorcy mogą zyskać - poza FM i tak w tej chwili nie ma dla nich żadnej oferty, duże banki spławiają nowy biznes niestety.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane