nC+ i cała reszta, czyli na rynku płatnej telewizji bez zmian

autor: Daniel Maikowski30.03.2013, 05:00
Czy już wkrótce będziemy świadkami powstania polskiego Netfliksa, który podbije skostniały już rynek płatnej telewizji?

Czy już wkrótce będziemy świadkami powstania polskiego Netfliksa, który podbije skostniały już rynek płatnej telewizji?źródło: ShutterStock

Relacje pomiędzy rynkiem płatnej telewizji w Polsce a klientami przypominają trochę małżeństwo z rozsądku. Operatorzy udają, że się starają i zmieniają, a my udajemy, że te zmiany zauważamy i doceniamy. Czasem tylko ponarzekamy, że za mało, że za drogo, że nieelastycznie. Czy istnieje szansa, że w przyszłości otrzymamy telewizję naszych marzeń? Czy rynek płatnej telewizji ma jakąkolwiek przyszłość?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (27)

  • Zygmunt S(2013-03-30 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    W imieniu konkurencji składam najserdeczniejsze podziękowania Zarządowi nC+! Myślałem, że Św. Mikołaj przynosi prezenty tylko na Gwiazdkę, a tu taka niespodzianka :) Dziękuję. Wasze bezinteresowne działania na korzyść konkurencji umacniają wiarę w altruizm. Bezinteresownie wpychacie swoich dotychczasowych, wiernych (najcenniejszych dla nas - bo sprawdzonych) Klientów w nasze ramiona. Zapewniam, że się nimi godnie zajmiemy. Oczywiście Wasze cnoty nie mogą pozostać bez nagrody - bo cóż nagradzać w tych zepsutych czasach; dziś jeszcze strzelą korki szampana i toast za Wasze zdrowie będzie wznoszony nie raz! Oprócz tego, w ramach wdzięczności, postanowiłem kupić najwyższy, oferowany przez Was elastyczny pakiet, a kto wie, może za jakiś czas całą nC+?
    Z wyrazami wdzięczności i uszanowania,

    Zygmunt S :)

    Odpowiedz
  • jarek c(2013-03-30 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    Tort podzielony. Nic się nie zmieni itd. NIE PRAWDA. Część klientow enki czy canal+ wypowie swoje umowy. Część z podkurczonym ogonem zgodzi się na nowe, skandaliczne warunki. Ważniejsze, że w majestacie prawa narodził się precedens pokazujący jak można wykiwać kilka milionów osób. Od tej pory każdy - dostawca wody, prądu, śmieci, tel. komórkowej, właściciel czynszówki... będze mógł w każdej chwili wrzucić nam do skrzynki zwykły list z nową umową. I po paru dniach traktować ją jako obowiązującą. Z automatu, bez naszego podpisu. A nawet wtedy gdy z różnych przyczyn tej korespondencji nie przeczytamy.
    Co na to UOKIK? A pewnie nic. Bo przecież to oni wyrazili zgodę na połączenie tv n z canal+. Dwóch jedynych w Polsce dostawców tv w segmencie premium.

    Odpowiedz
  • dzordz(2013-03-30 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    pamietam jak był canal + analogowy
    wtedy był bajzel w tej firmie
    i widze że do dzisiaj się nic nie zmieniło
    nigdy więcej żadnych platform

    Odpowiedz
  • obserwator(2013-03-30 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tam wolę DVB-T, większość ludzi woli mniej za darmo niż dużo kanałów platformianych w marnej jakości za ciężkie pieniądze.

    Odpowiedz
  • JARUS.PL(2013-03-30 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    wrócę do wcześniejszych wypowiedzi że na Facebooku o profilu anty nC+ jest 12 tyś. niezadowolonych klientów obu platform lecz trzeba liczyć podwójnie lub jeszcze więcej ponieważ wielu klientów niema profilu na Facebooku np.jak Ja i wiele negatywów jest właśnie na takich profilach jak GAZETA PRAWNA.PL

    Odpowiedz
  • gucio(2013-03-30 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    skandal. kolejny monopol.

    Odpowiedz
  • Karina(2013-03-30 08:12) Zgłoś naruszenie 00